Новости региона

В местные бюджеты Луганщины

поступило более 2,5 млрд. грн. налога на доходы физических лиц

 

Это почти на 91 млн. грн. больше, чем в январе-октябре прошлого года, сообщил начальник Главного управления Миндоходов в Луганской области Александр Антипов.

Он отметил, что обеспечение своевременных и в полном объеме поступлений налога – сфера особого внимания специалистов ведомства, если учесть, что его доля в бюджетах территориальных громад региона – около 80-90 процентов. А это – зарплаты бюджетникам, финансирование социальных программ и практическая реализация многих других местных проектов, которые обеспечивают нормальную жизнедеятельность городов и районов.

«Под контролем наших сотрудников находится целый комплекс вопросов, связанных с выплатой заработной платы, – подчеркнул Александр Антипов. – Речь идет не только о бюджетных потерях, но и о социальной и правовой защищенности наемных работников. И здесь мы работаем в тесном контакте с местными властями, а также другими контролирующими и правоохранительными органами».

 

От землепользователей региона поступило в местные бюджеты более 320 млн. грн.

 

От землепользователей региона поступило в местные бюджеты более 320 млн. грн. Об этом «Трибун» сообщили в пресс-службе Главного управления Миндоходов в Луганской области.

Александр Антипов также отметил, что с введением в действие Налогового кодекса были нормированы правила аренды земель. Так, арендаторы земли, находящейся в государственной или коммунальной собственности, должны платить не менее трех процентов от нормативной денежной оценки земельного участка.

Всего в области 3,7 тыс. субъектов хозяйствования платят арендную плату и 5,5 тыс. - земельный налог.

 

На Луганщине нарушители таможенного законодательства оштрафованы на  7 миллионов гривен

 

В октябре этого года открыто 38 дел о нарушении таможенных правил на общую сумму почти 1,3 млн. грн. Об этом «Трибун» сообщили в пресс-службе Главного управления Миндоходов в Луганской области.

«Большинство нарушений зафиксировано при перемещении через таможенную границу Украины товаров, транспортных средств коммерческого назначения вне или с сокрытием от таможенного контроля», - сообщает начальник Луганской таможни Миндоходов Юрий Арефьев.

По результатам рассмотрения всех дел о нарушении таможенных правил в октябре 2013 года к субъектам хозяйствования применены штрафные санкции на 7 млн. грн.

 

Розрахунок суми збору на розвитокв иноградарства, садівництва і хмелярства надається протягом 20 календарних днів, що настають заостаннім календарним днем звітного місяця

З 01 січня 2013 року відповідно до Закону України від 06 грудня 2012 № 5519-VI«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» питання сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства регулюються Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року №2755-VIзі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) (пункт 16 підрозділ 10 розділ ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Платники збору – суб’єкти підприємницької діяльності, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво, самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання, складають і подають розрахунок суми збору за формою, затвердженою наказом ДПА України від 01.12.2009 № 671 «Про затвердження форми Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та Порядку заповнення розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства».

Згідно статті 10 Закону України від 06 грудня 2012 року № 5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства належить до складу доходів загального фонду Державного бюджету України на 2013 рік.     Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 із змінами і доповненнями (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку платники збору подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, розрахунок збору органові доходів і зборів за місцем перебування на податковому обліку. Суму збору, зазначену в розрахунку, платник збору зобов’язаний сплатити протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку.

 

До уваги власників касових апаратів!

Як повідомили в ГУ Міндоходів у Луганській області, в зв’язку з тим, що Державний реєстр РРО у редакції, що діє з 1 жовтня 2013 року, не містить ряд моделей, що на цей час використовуються суб’єктами господарювання. Тому в термін до 01.12.2013 року необхідно вивести з експлуатації або доопрацювати всі моделі РРО, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів.

Нагадуємо, що вимога передбачена наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057 «Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби» та не включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій»

 

Електрону книгу обліку доходів і витрат приватні підприємці зможуть вести з 2014 року

Як розповіли в Головному управлінні Міндоходів у Луганській області, для полегшення ведення обліку підприємцям, які працюють на загальній системі оподаткування, та самозайнятим особам (крім «спрощенців») Міндоходів затвердило нову форму Книги обліку доходів і витрат разом із порядком її ведення.

Крім спрощення приватним підприємцям надано право самостійно вибирати, в якій формі вони вестимуть Книгу – в електронній або паперовій.

Проте сервіс «Електронний кабінет платника податків», яким передбачено режим «Ведення книг обліку доходів і витрат і книги обліку доходів в електронному вигляді і формування відповідної податкової декларації», запрацює тільки з січня 2014 року.

Тому з метою уникнення непорозумінь фахівці відомства рекомендують самозайнятим особам, які ведуть облік доходів і витрат в Книзі, затвердженій наказом ДПА України від 24.12.2010 р. №1025, продовжувати її заповнювати до кінця року, а вже з 1 січня 2014-го вести Книгу по новій формі.

Заступник начальника ДПІ у м.Сєвєродонецьку Височина О.А.