Зміни в законодавстві щодо формування податкового кредиту

ДПІ у м. Сєвєродонецьку повідомляє про зміни в законодавстві щодо формування податкового кредиту при відмові постачальника надати податкову накладну або при порушенні порядку її заповнення або реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно попередньої редакції п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, було передбачено право покупця на формування податкового кредиту по сумам ПДВ, зазначених в наданій ним до податкового органу заяви-скарги на постачальника, а саме : «У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту.».
Пунктом 49 Закону України від 28.12.14р. № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з абзацу шістнадцятого пункта 201.10 кодексу (з урахуванням змін нумерації абзаців) виключено слова «яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту».

Тобто законодавчо передбачено відсутність права формування податкового кредиту по сумам ПДВ, зазначених в заяві-скарзі (додаток 8 до декларації з ПДВ).

Також пунктом 201.10 Кодексу передбачено, що надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Звертаемо увагу, що згідно пункту 198.6 статті 198 кодексу, передбачено право покупця включати податкові накладні, які були несвоєчасно зареєстровані постачальником, до складу податкового кредиту в тому звітному періоді, в якому вони були зареєстровані постачальником в єдиному реєстрі, але не пізніше 180 днів з дати складення податкової накладної, а для платників податку, що застосовують касовий метод, - не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Коновалов М.М.

Заступник начальника ДПІ у м. Сєвєродонецьку О.А. Височина