Стартувала кампанія декларування доходів громадян

З 1 січня поточного року розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року. Декларація подається громадянами до органів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання: окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався; доходів, отриманих від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів); інвестиційного прибутку; іноземних доходів; доходів від підприємницької діяльності; доходів від провадження незалежної професійної діяльності; доходів, отримані від двох і більше податкових агентів. Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:
виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Шановні громадяни! Державна фіскальна служба України закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.

Заступник начальника ДПІ у м. Сєвєродонецьку О.А. Височина