Нагадуємо, що сьогодні буде проведено перевірку системи оповіщення!

Нагадуємо, що сьогодні буде проведено перевірку системи оповіщення!

Увага! Перевірка системи оповіщення області!

У навчальних цілях 17 листопада з 13:45 до 14:00 буде проведено перевірку системи оповіщення області із запуском електросирен «Увага всім!» Просимо дотримуватися спокою.

Довідково. Дії населення за сигналом «Увага всім!»

Головний спосіб оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій – це доведення до населення відповідних повідомлень органів управління цивільного захисту за допомогою вуличних та пересувних гучномовців, мереж радіомовлення всіх діапазонів частот і видів модуляції та телебачення.

Для привернення уваги населення перед передачею інформації подається уривчастий сигнал, який передається електросиренами та іншими сигнальними засобами, наявними на відповідній території.

Почувши такий сигнал, необхідно негайно увімкнути радіоприймач або телевізор, а якщо знаходитесь на вулиці – направитися до найближчої установи чи закладу, де є вищезазначені приймачі або вуличні гучномовці, і вислухати повідомлення органу управління цивільного захисту. Далі слід діяти без паніки і метушні згідно з отриманими вказівками.

На кожний випадок надзвичайної ситуації органами цивільного захисту готується відповідний текст звернення. Інформація передається протягом п’яти хвилин після подачі звукових сигналів.

Повідомлення органу управління цивільного захисту включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації, розміри та масштаби НС, час початку та тривалість дії факторів ураження, територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т. д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.