14 жовтня в рамках 15-ї річниці православ’я в Сєвєродонецьку та з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, а також з нагоди Дня Українського козацтва відбулися урочистості. Вранці у Свято-Христо-Різдвяному кафедральному соборі за участю Епіскопа Сєвєродонецького та Старобільського Іларія пройшли Святкова літургія та Хресна хода. Потім на Соборній площі зібралися люди для відзначення свята.
На урочистостях представник українського козацтва в Луганській області Володимир Зюков за видатні заслуги перед сєверодонецькою громадою та підтримку козацького руху нагородив мера міста Сєвєродонецька Володимира Грицишина та Епіскопа Сєвєродонецького і Старобільського Іларія орденом «Покрови Пресвятої Богородиці».
На честь видатного отамана, який став на захист свободи свого народу, поклавши голову за його краще життя, медалями 300-річчя Булавинського руху нагороджено отамана Сєвєродонецького українського козацтва Сергія Пруденко та 12 козаків.
В цей день до лав Українського козацтва вступили 60 юнаків та дівчат – учнів Сєвєродонецького хіміко-технологічного ліцею, гуманітарно-естетичної гімназії та школи-інтернату. Юні козачата отримали благословення від Преосвященного Іларія та привітання від отамана Сєвєродонецького українського козацтва Сергія Пруденко.
З великою радістю та гордістю за своїх земляків сєвєродончани вшанували і запальний дух сєверодонецьких спортсменів, які своїми досягненнями приносять славу місту, отримуючи почесні нагороди та перемоги на змаганнях. Це заслужений майстер спорту України з підводного орієнтування абсолютний чемпіон світу Олександр Золотов, який в поточному році на Чемпіонаті світу у місті Барі завоював три золоті , срібну та бронзову медалі; майстри спорту міжнародного класу Федір Семиряжко, Катерина Сенічкіна; старший тренер національної збірної з підводного спорту, заслужений тренер України, депутат 3-х скликань Сєвєродонецької міської ради, голова комісії з питань культури, фізкультури та спорту Володимир Ханювченко.
Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду - льодом, а дівчат – шлюбним вінцем. Пресвята Богородиця є не лише козацькою захисницею, а й охоронницею жіночої долі та родинного вогнища. Тому з великою радістю сєвєродончани привітали весільні пари, які об’єднали свої серця напередодні свята Покрови. Для молодих людей це велике свято, а якщо його відзначають на день Покрови, то воно є подвійним. Сімейні пари, що одружилися напередодні дня Покрови, отримали подарунки та нагородження від міського голови Володимира Грицишина та благословення Преосвященного Іларія.
Кількість браків в нашому місті кожного року зростає. За даними управління статистики, в 2004 році в місті було зареєстровано 734 пари, в 2005 - 890, в 2006 – 931. За дев’ять місяців поточного року вже 716 пар справили свадьбу. Зростає і кількість новонароджених. В 2004 році народилося 892 дитини, в 2005-му – 931, в 2006-му – 1040. За січень-вересень 2007 року на світ з’явилося вже 788 немовлят.
Ось так справляли День українського козацтва в Сєвєродонецьку. Це свято пройшло в рамках 15-ї річниці православ’я в місті. Починаючи свою біографію за радянський період, Сєвєродонецьк не мав можливості будувати храми. А ось під час демократичних перетворень ситуація змінилась, і в місті багато зароблено з розвитку духовності. З’явились площа Соборна, Свято-Христо-Різдвяний (тепер – кафедральний) собор з 14 позолоченими куполами. Серед багаторічних реліктових сосен, молодих струнких беріз на півдні Сєвєродонецька збудовано храмовий комплекс. На в’їздах до Сєвєродонецька – вісім каплиць. Поточного року за рішенням Священного синоду Української православної церкви Московського патріархату наше місто стало центром новоствореної Сєвєродонецько-Старобільської єпархії.