Депутати Сєвєродонецької міської ради затвердили Програму запобігання поширенню дитячої бездоглядності, профілактики правопорушень серед дітей та їх соціальної підтримки. Робота за цим документом буде здійснюватися у 2008-2011 роках.
Програма за такою ж назвою діяла і в попередні роки, в поточному році термін її виконання закінчується. Згідно з нею в місті постійно велась комплексна робота з пропаганди здорового способу життя, підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих умовах, вжиття комплексу заходів щодо їх реабілітації, створення сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, та сиріт тощо. Виконання існуючої Програми дало позитивні результати. В місті постійно зменшувалась кількість безпритульних дітей-сєвєродончан, а зараз їх просто нема. Щоправда, іноді за “романтикою” приїжджають “гастролери” з інших міст, але вони одразу ж попадають на увагу відповідних служб, які вирішують питання щодо подальшого влаштування таких дітей. Останні роки в місті знижується злочинність серед неповнолітніх. Наприклад, в першому півріччі поточного року вона знизилась у порівнянні з таким же періодом 2006 року на 64,2 відсотка.
За словами заступника міського голови Олександра Жука, робота над реалізацією заходів нової Програми покращить і ці результати. Її виконання дасть змогу запровадити ефективні форми роботи з дітьми та їх біологічними батьками з метою усунення причин безпритульності, бездоглядності та запобіганню дитячої злочинності. Програма також має на меті реалізувати право дітей на сімейне виховання, насамперед біологічними батьками або в прийомній сім’ї, в дитячому будинку сімейного типу, збільшити кількість прийомних сімей. Увага також буде приділятися створенню належних умов для соціальної адаптації та захисту інтересів дітей, які проживають в сім’ях, що опинились в складних життєвих обставинах.
До виконання заходів нової Програми будуть залучені всі зацікавлені структури міської ради: служба у справах дітей, відділ освіти, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, управління охорони здоров’я, управління житлово-комунального господарства, а також заклади профтехосвіти, МВ УМВС. Їх фахівці не тільки із службового обов’язку, а й за велінням душі працюють з “проблемними” дітьми.