Чергова, 36-та, сесія міської ради розглянула питання про те, як в минулому році виконувалася міська Програма забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення.
Відзначено, що в місті приділяється багато уваги виконанню даної Програми. Про це свідчать і результати перевірки управління праці та соціального захисту міської ради. Наприкінці минулого року воно проаналізувало, як обладнано підручними засобами ряд об’єктів охорони здоров’я, культури, освіти, установ соціального обслуговування. Зі 183-х перевірених об’єктів 177 мають поручні та з’їзди. У тому числі пандусами обладнані приміщення міської ради, УПтаСЗН, управління Пенсійного фонду, багатопрофільної лікарні, автовокзалу, стоматологічної поліклініки тощо.
Стало правилом, що проекти на будівництво нових та реконструкцію існуючих об’єктів узгоджуються тільки тоді, коли передбачені при технічній можливості заходи по влаштуванню пандусів, з’їздів тощо. Наприклад, в минулому році були зроблені пандуси до чотирьох магазинів продтоварів, до одного магазину промтоварів, до магазину-салону меблі, закусочної-бістро, торгівельного центру.
При будівництві нових та реконструкції існуючих об’єктів враховуються потреби інвалідів для зручного та безпечного пересування. Так, під час капітального ремонту тротуару по вулиці Курчатова обладнано плавні з’їзди у місцях примикання тротуару до проїжджої частини.
А за пропозицією міського товариства інвалідів “Надія” житлові організації виконали роботи, що сприяють полегшенню пересування людей з обмеженими фізичними можливостями. В 57 будинках 70 під’їздів, в яких є квартири інвалідів, обладнанні допоміжними засобами: поручнями, а деякі - навіть пандусами.
Робота над виконанням зазначеної Програми має не разовий характер. Її заходами керуються в своїй діяльності відділ містобудування та архітектури, його інспекція архітектурно-будівельного контролю, житлово-комунальне господарство та інші структури.