На 36-й сесії міської ради

14 січня відбулася перша в новому році, але 36-та за рахунком сесія Сєвєродонецької міської ради п’ятого скликання. Участь в її роботі взяли 43 депутати. Головувала на сесії секретар ради Г.В. Слупська.

На розгляд депутатів виносилося близько сорока питань.

Бюджет розвитку чи гроблення?
Перше і найголовніше з них торкалося затвердження міського бюджету на 2008 рік. Начальник фінуправління О.П. Дашевська поінформувала присутніх про те, що запропонований бюджет не покриває видатків навіть по захищених статтях, мається на увазі зарплата працівникам бюджетної сфери з нарахуваннями на неї та плата за спожиті енергоносії, не кажучи вже про благоустрій чи підтримку житлово-комунального господарства. Голова постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів Ю.О. Головко висловив пропозицію членів цієї комісії міський бюджет у такому вигляді не приймати. Це не бюджет розвитку, а бюджет гроблення Сєвєродонецька. До речі, Юрій Олексійович, як голова депутатської фракції Партії регіонів, озвучив і рішення своїх однопартійців, всі вони також настроєні категорично проти. Зовсім іншої думки дотримувалися представники інших депутатських фракцій. Так, депутат С.В. Самарський зауважив, що фракція БЮТ пропонує прийняти даний бюджет, оскільки він до 31 березня ще буде переглянутий. Прийняти бюджет як документ у першому читанні наполягали і представники фракції КПУ, чиї думки озвучив депутат С.Г. Дьяков.
Розбіжності примирило голосування. Згідно з його результатами рішення про міський бюджет на 2008 рік відхилено, у зв’язку з чим автоматично з порядку денного були зняті і питання, які стосувалися затвердження програми соціально-економічного і культурного розвитку Сєвєродонецька на поточний рік та програми розвитку малого підприємництва в м. Сєвєродонецьку на 2008-2009 роки.

Відчуження комунального майна
Заступник міського голови, начальник Фонду комунального майна О.В. Ольшанський доповідав про хід відчуження об’єктів комунальної громади м. Сєвєродонецька у 2007 році та надходження і перерахування до місцевого бюджету коштів від відчуження коммайна. Він зазначив, що за звітний пе-ріод форму власності змінили 34 об’єкти комунальної власності. Було також укладено 34 договори купівлі-продажу нерухомого майна на загальну суму 7 млн. 707 тис. грн. Шість об’єктів відчужено конкурентним способом – способом викупу на аукціоні та 28 – способом викупу орендарями, які здійснили за власний рахунок невід’ємні поліпшення у розмірі не менше як 25% залишкової вартості майна, що дало їм право на викуп.
Станом на 1 січня поточного року до міського бюджету від процесу відчуження перераховано 6560,9 тис. грн., до державного – 1312,2 тис. грн.
Депутати дали згоду на вилучення з переліку об’єктів комунальної власності трьох об’єктів, які були відчужені шляхом аукційних торгів, а саме – боксів №2 і №3 по ш. Будівельників, 6а, та нежитлової будівлі по пр. Радянському, 23.
На 36-й сесії були затверджені програма відчуження об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Сєвєродонецька на 2008 рік та перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають відчуженню у поточному році, в кількості 29 об’єктів.

Для людей з обмеженими можливостями
Депутати прийняли до відома інформацію про хід виконання ряду міських програм. Зокрема, програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та господарського призначення за 2007 рік. Протягом минулого року при будівництві і реконструкції об’єктів за наявності технічної можливості були влаштовані пандуси у магазинах продтоварів по пр. Хіміків, 30, вул. Федоренка, 31, вул. Гоголя, 24а і в кварталі МЖК «Мрія», 9, магазині промтоварів по пр. Хіміків, 35, магазині-салоні меблів по пр. Гвардійському, 38, торговельному центрі по пр. Космонавтів, 28 та закусочній-бістро по пр. Гвардійському, 23.
Із 183 закладів охорони здоров’я, культури, освіти, установ соціального обслуговування, які перевірено працівниками управління праці та соціального захисту населення, 177 обладнані підручними засобами (поручнями, а деякі – з’їздами). Сімдесят під’їздів у 57 житлових будинках обладнані поручнями і сходинками, а по пр. Хіміків, 48 (1 під’їзд), вул. Лисичанській, 5б (1 п.) і ш. Будівельників,15 (2 п.) споруджені пандуси. На нараді з цього питання, яка відбулася у губернатора Луганської області, Сєвєродонецьк отримав схвальну оцінку.

Два пам’ятники «отримали» паспорти
У місті тривала реалізація міської програми паспортизації об’єктів культурної спадщини на 2007-2010 роки. У Сєвєродонецьку під охороною держави перебувають 15 об’єктів культурної спадщини, які повинні бути включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Однак для цього необхідно мати облікову документацію. Основним обліковим документом є паспорт об’єкта культурної спадщини. Тому у звітному періоді було проведено паспортизацію двох пам’ятників монументального мистецтва, а саме – пам’ятників І.Я. Франку та Т.Г. Шевченку. У зв’язку з обмеженим фінансуванням паспортизація пам’ятки архітектури і містобудування, якою є міський театр драми, не виконана.
«Патріот Сєвєродонецька»

Саме таку назву має міська цільова програма, яка розтягнута у часі на п’ять років – з 2007-го по 2011-й. Говорячи про хід її виконання у минулому році, слід зазначити, що міським відділом освіти було організовано участь школярів у обласному конкурсі-есе «Мої видатні земляки». Тринадцять робіт сєвєродонецьких учнів увійшли до збірки творчих робіт дітей Луганщини, вісім – направлені до Малої академії наук у рамках конкурсу «Мовна культура та шляхи її розвитку в системі освіти Луганщини». В усіх загальноосвітніх школах міста існують музеї, кімнати і куточки краєзнавчого напрямку та бойової слави. На базі Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму працюють музей-світлиця та музей бойової слави, на базі інституту підвищення кваліфікації, перепідготовки та підготовки кадрів створено кабінет історії та культури українського народу. Музеї з експозиціями бойової слави, національної кулінарії, народної творчості існують і у професійно-технічних навчальних закладах. Міським відділом культури протягом року було проведено ряд культурологічних заходів, присвячених історичним датам. Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді організував тріаду пам’яті по місцях бойових дій, партизанського руху в нашому краї. У музеї історії Великої вітчизняної війни, створеному тут, регулярно проводилися екскурсії з історії підпільно-партизанського руху на Луганщині і в Донбасі. Вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» взяли участь в обласному етапі Всеукраїнської історико-краєзнавчої експедиції «Історія міст і сіл України», у рамках якої досліджували історію селища Борівського та підготували буклет «Сєвєродонецьк – місто моє рідне». У рамках міжнародного фестивалю «Слобожанський спас» у конкурсі робіт декоративно-прикладного мистецтва перше місце посіли майстрині-вишиванки колективу «Червона ниточка» міського Палацу культури.

Ірина СИТНИК