Прес-конференція міського голови Володимира Грицишина

19 лютого відбулась прес-конференція міського голови Сєвєродонецька Володимира Грицишина з журналістами міських та регіональних ЗМІ.

Незважаючи на те, що Сєвєродонецьк у зв’язку з політичними подіями, які намічались на 23 лютого, а тепер перенесені на 1 березня, не обходять увагою майже всі ЗМІ, у тому числі і центральні, Володимир Омелянович почав розмову з теми бюджету. Він відзначив, що за всі 14 років його роботи керівником міста такого знищуючого бюджету ще не було . “Ми страждаємо від того, що добре працювали навіть у найважчі роки економічної кризи, зберегли всю інфраструктуру, всі заклади спорту, культури, освіти, охорони здоров’я”, - сказав мер. За формульною системою, якою керується уряд України, кошти для місцевих бюджетів виділяються на кількість мешканців. При цьому не враховується, що в одних містах існують соціально-культурні заклади (на утримання яких, звичайно ж, потрібні кошти), а в інших їх число наблизилась до нуля. Самий простий вихід для Сєвєродонецька в такій ситуації – це позакривати дитячо-спортивні, музикальні, художню школи, всі позашкільні заклади та багато чого ще. Однак міська влада додержується іншого принципу: збереження та розширення інфраструктури міста.

Між тим, зараз, за доведеними показниками, міський бюджет прийнято такий, що в ньому не вистачає 22 млн. гривень на зарплату працівникам бюджетної сфери, на плату за опалення бюджетних закладів, на харчування школярів, лікування в стаціонарах. І відповідаючи на запитання журналістів, над якою основною проблемою працює зараз міська влада, Володимир Грицишин відзначив, що першочерговим завданням є пошук коштів на життєво важливі потреби: лікування, зарплату тощо. “Я думаю, що міська рада вирішить цю проблему, незважаючи на те, що держава поставила нас в дуже кепські умови”.

Володимир Омелянович зазначив, що одним з кроків в даному напрямку була нещодавня домовленість з Віктором Федоровичем Януковичом про благодійну допомогу Сєвєродонецьку на суму 5 млн. гривень. Ці кошти вже надійшли, вони будуть витрачені на ремонт Льодового палацу спорту, двох дитячо-спортивних шкіл, міського Палацу культури, приміщень для дитячої художньої школи.

Журналісти попросили Володимира Грицишина більш докладно розповісти про загрози, які надійшли на його адресу. Загрози були, сказав мер. І по телефону, і письмово. Погрожували розправою мені, моїм дітям. Була також спроба фізичної дії на секретаря міської ради, на неї здійснено напад. Крім того, до будівлі Льодового палацу спорту було вкинуто муляж гранати. Це також спланована акція. Тому відношення до всього цього дуже серйозне, у тому числі і з боку СБУ.

На запитання, які аргументи переконали його в необхідності проведення з’їзду 1 березня, міський голова відповів, що це буде не з’їзд. Проведення будь-яких з’їздів в Льодовому палаці спорту заборонено рішенням міської ради. Першого березня відбудеться зустріч з виборцями народних депутатів, роботі яких необхідно сприяти, як того вимагає законодавство. Від Віктора Януковича мер отримав запевнення, що нічого антиконституційного в Льодовому палаці звучати не буде.

Мовне питання, яке планується до обговорення, для Сєвєродонецька, зазначив Володимир Грицишин, не є проблемою і не актуальне. Сєвєродонецьк, мабуть, єдине місце на сході України, яке в повному обсязі виконало закон про статус української мови як державної, що був прийнятий ще в 1989 році.

Міський голова дав пояснення щодо політичних акцій, які планували в Сєвєродонецьку різні політичні сили. Проведення мітингів Конституція України дозволяє. Але в тому випадку, якщо вони не погрожують життю та здоров’ю людей. Така загроза реально існувала, адже заявки на мітинги надійшли від різних за поглядами партій та організацій, при цьому вони мали намір зібрати таку кількість людей, яку не вмістить площа Перемоги та майданчик біля Льодового палацу. Враховуючи цю загрозу, окружний адміністративний суд заборонив проведення в Сєвєродонецьку на площі Перемоги та біля Льодового палацу 23 лютого будь-яких мітингів. Місто у разі необхідності використає своє право звернутися до окружного адміністративного суду і щодо мітингів на 1 березня.

Володимир Грицишин відповів і на ряд інших запитань щодо забезпечення в місті порядку та подальшого соціально-економічного розвитку Сєвєродонецька.