Северодонецкие вести от 03.11.2006

Город чествовал ветеранов
В городском Дворце культуры состоялись торжества по случаю 62-й годовщины освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков.
Присутствующих в зале ветеранов приветствовал первый заместитель городского головы А.И. Лысак. Он поблагодарил собравшихся за патриотизм, проявленный в годы войны, за героизм на фронтах и ратный труд в тылу, за большой вклад в дело воспитания подрастающего поколения в мирное время. «Пусть радуют вас дети и внуки, – пожелал Алексей Иванович, – а каждый день будет наполнен благополучием, заботой и теплом!».
Из рук первого заместителя мэра ценные подарки получили участники боевых действий, принимавшие участие в освобождении нашей страны от немецко-фашистских захватчиков: А.И. Ковалев, Н.Ф. Собольков, Е.И. Дегтярева, В.Е. Куперман, М.А. Бобровская, Е.М. Шевченко, А.Н. Косьяненко, В.Г. Ильенко, Н.Т. Павлов, П.С. Евдокимов, Т.Т. Сафронов, Р.И. Синаревская, Н.М. Колодочка.
«Слава живым! – подчеркнул в своем выступлении заместитель председателя городского совета ветеранов Л.М. Ивашко. – Вечный покой погибшим и не дожившим до сегодня!» и предложил минутой молчания почтить светлую память о тех, кого с нами уже больше нет. Замер зал, склонив головы, сверяя стук сердец с тиканьем курантов…
А дальше настал черед воспоминаниям. Художественные коллективы городского Дворца культуры дарили седоглавым ветеранам песни боевой молодости. И каждый думал о своем, таком давно былом, но до сих пор волнующем сердца и души.

Рабочие профессии нужны
Убить сразу двух зайцев преследовала ярмарка-презентация, которую центр занятости провел непосредственно в стенах Северодонецкого химико-технологического лицея. Для безработных и ищущих работу городская служба занятости предложила 281 вакансию. Тот факт, что на девять рабочих мест требовались электромонтеры, на 21 – электрогазосварщики, на 20 – токари, убедительно засвидетельствовал: рынок труда в последние годы все больше и ощутимее чувствует потребность именно в рабочих руках.
А приглашенным школьникам, будущим выпускникам, о секретах и достоинствах профессий токаря, электрогазосварщика, фрезеровщика и электромонтера со сцены рассказали лицеисты.
«Вас хотят уже в юном возрасте ознакомить с рабочими профессиями, – сказал заместитель городского головы А.М. Жук. – Потому что армия безработных, к сожалению, существует. Это уже социальное явление. И в процентном соотношении у людей, имеющих высшее образование, специалистов узкой направленности, меньший шанс на трудоустройство, в то время как люди рабочих профессий сегодня востребованы. Я желаю, чтобы вы извлекли из этого мероприятия максимум пользы, чтобы после школы вы не ошиблись в выборе профессии и из их множества избрали одну – ту, которая станет гарантией вашей стабильности в будущем».
Внимательно прослушать информацию и сделать правильный выбор старшеклассников призвала и заместитель директора городского центра занятости Т.Г. Малахова, а директор СХТЛ Н.Я. Сокирко, как и положено гостеприимному хозяину, пригласил ребят по окончании школы поступать именно в лицей, где им предложат много специальностей, пользующихся спросом у работодателей.

Серія екологічних ігор…
…«Таємниця екологічної скарбниці» пройшла між командами різних шкіл міста.
Минулої п’ятниці у центрі дитячої та юнацької творчості відбувся фінальний брейн-ринг, за результатами якого перше місце та подарунок від відділу ЦО та екологічної безпеки міськради отримали учні СЗШ №2. Вони швидше і точніше за суперників відповідали на найкаверзніші запитання. Друге місце у команди СЗШ №18 (її учасники виявилися наймолодшими серед фіналістів – шостий клас), третє – у СЗШ №4.
Учні середньої школи №15 отримали грамоту за участь. А на юних друзів природи з СЗШ №20 чекав спеціальний приз – від ДП «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство».

Сповнене ніжності і любові…
…свято золотої осені відбулося у відділенні ранньої реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями «Промінець» терцентру УПтаСЗН минулої п’ятниці.
Природа, навіть обділяючи малюків здоров’ям, не жаліє для них таланту. Тому глядачі отримали справжню насолоду, переглядаючи у виконанні хлопчиків та дівчаток казки «Ріпка» і «Три поросяти». Потім зал дружно наспівував про дощик та притопував у такт хороводу. Коли ж діти ласували приготованими для них солодощами, лікар В.К. Найдьонова нагадала, що вже вивісила нову стіннівку з порадами, як запобігти застуді, і роздала мамам упаковки анаферону – препарат придбало УПтаСЗН, аби зміцнити у негоду імунітет дітвори.
З вересня на заняття до відділення ранньої реабілітації щодня приходять 30 дітей. Серед них 12 – віком від 1,5 до 3 років (це «Група матері і дитини», група на перспективу). «Дехто з малюків за рік-два піде до звичайного дитсадка, – розповідає завідуюча відділенням Л.І. Бондар. – Іншим стороння допомога буде потрібна протягом усього життя, але у нас вони набудуть певних навичок спілкування та самообслуговування. Зараз кожна нова дитина потребує персональної уваги. Щоб малеча швидше адаптувалася, вона ходить на уроки до логопеда, вчителя-реабілітолога, а також на масаж, лікувальну фізкультуру та фізіопроцедури разом з мамами.
Але ж здружитися з рештою колективу мають не лише діти-новачки, а й їхні батьки. От ми й організовуємо невеличкі свята, подібні до сьогоднішнього. У атмосфері невимушеності мамам легше знайти спільну мову, спільні інтереси, обмінятися проблемами та досвідом їх вирішення».

«Творча обдарованість»…
…– так названо міську Комплексну програму пошуку, навчання і виховання обдарованої молоді, яку затвердили депутати на минулій сесії міськради.
Розрахована програма на наступні п’ять років і спрямована на оновлення змісту, форм і методів роботи з учнями з метою задоволення їх потреби у професійному самовизначенні та творчій самореалізації. «Творча обдарованість» є логічним продовженням розпочатого раніше (зокрема, подібної програми, затвердженої Президентом на 2001-2005 роки, яка завершилася, але не була виконана у повному обсязі).
Передбачено, насамперед, розповсюдження передового педагогічного досвіду, щорічне проведення науково-практичних конференцій з проблем розвитку і підтримки обдарованої молоді, організація міжшкільних факультативів з базових навчальних предметів, подальший розвиток на базі позашкільних закладів творчих клубів, студій, майстерень, проведення наукових читань, учнівських конференцій тощо. Як і раніше, включено пункт про заохочення призерів обласних та республіканських олімпіад, конкурсів-захистів робіт Малої академії наук.

День науки у ліцеї
Коли частина учнів виконує завдання першого туру Всеукраїнських олімпіад, чи відчуває решта школярів смак того, що іменується наукою? У Сєвєродонецькому багатопрофільному ліцеї запропонували дітям поглянути на науку під різними кутами і запросили всіх на день науки.
Ліцеїсти, які бажали взяти участь у предметних олімпіадах, з ранку зайняли свої робочі місця в аудиторіях. На решту ж чекала доволі насичена програма. Учні 8-9 класів зібралися на інтелектуальну гру. Команди формували прямо у актовому залі – за результатами відповідей на запитання. Кому не поталанило сісти до ігрового столика, той став гравцем запасу – з правом відповіді на запитання, що виявиться не під силу офіційним знавцям.
У спортзалі ж організували змагання для тих, кому більше до смаку не інтелектуальні вправи, а фізичні. Вправно подати м’яча – то також наука. Тим часом психолог проводила тестування учнів 10-11 класів з метою активізації їх професійного самовизначення.
А насамкінець ліцеїстам запропонували переглянути науково-популярний фільм про дивовижні властивості води, яка, до речі, переважає і у складі людського організму. Виявляється, вона може зберігати пам’ять про події і оточення, по-різному реагувати на музику, слово, настрій і думку людини, зцілювати від хвороб. А висновок з побаченого був очевидним: щоб життя продовжувалося, треба творити добро; знання ж без мудрості і любові не сприяють поступу.
«Лелеченя добра»: нові справи
Акція міської дитячої організації «Дивосвіт» з надання допомоги школі-інтернату стартувала три роки тому. Тоді ж і оселився у інтернаті симпатичний іграшковий птах «Лелеченя добра». До його торбинки сєвєродонецькі школярі складають свої добрі справи.
Так, під час осінніх канікул-2006 вони вирішили запросити друзів з інтернату у гості до своїх навчальних закладів. Зокрема, СОШ №5 підготувала концертно-розважальну програму для семикласників, десята школа – ігрову для учнів першого класу, середня школа №15 – спортивні змагання. У ряді навчальних закладів ще до канікул провели благодійні ярмарки, аби допомогти дітям, позбавленим батьківського піклування.

Правовые проблемы молодежи…
… и пути их решения обсуждались в ЦДЮТ в ходе «круглого стола», подготовленного городским клубом «Я и закон».
На вопросы ребят о том, какие права имеют дети Украины, и как их отстоять в случае нарушения, отвечали специалисты управления юстиции, службы по делам несовершеннолетних, учителя-правоведы и педагоги-организаторы школ. Молодежи напомнили также о том, что не существует прав без обязанностей, а всякое противоправное действие влечет за собой ответственность.

Часть призеров уже известна
Продолжается городская молодежная акция, посвященная Всемирному дню студента (ее проводят отдел по делам семьи и молодежи и координационный совет по совместной студенческой деятельности). Позади соревнования по настольному теннису и мини-футболу.
Футболисты встречались на синтетическом поле ДЮСШ №2. На старт вышли восемь команд: СФ МАУП, СФ ЭКОМЕН, ИПК, СХМТ и четыре команды технологического института (КЭТ, механический, химический факультеты, экономисты). В полуфинале обе встречи – между командами ЭКОМЕН и МАУП и между СТИ (КЭТ) и СТИ (экономисты) – завершились вничью. Финалистов в первом случае определили по жребию, а во втором – после серии пенальти. В финальной игре между СТИ (КЭТ) и СФ ЭКОМЕН судьбу чемпионского звания также определила серия послематчевых пенальти. Студенты СТИ били точнее.
На турнир теннисистов все высшие учебные заведения города выставили по одной команде. Таким образом, сильнейших определили уже после третьего тура: команда СФ ЭКОМЕН, ни разу не уступив соперникам, стала бесспорным лидером.
Обо всем этом по поручению координационного совета по совместной студенческой деятельности рассказал «СВ» Артем Гоняйло. А главный специалист отдела по делам семьи и молодежи С.Н. Попова добавила, что свои дипломы и призы для команд победители получат 16 ноября – в рамках городского конкурса «Студент-2006».