Информация пресс-службы городского совета от 17.03.2008

Зростають обсяги вантажоперевезень.
Вдало розпочали поточний рік підприємства автомобільного транспорту Сєвєродонецька. Цьому сприяє стрімкий розвиток підприємств та організацій всіх галузей господарства, за замовленням яких і працює автотранспорт.
В січні його підприємства перевезли, за даними міського управління статистики, 59,9 тисячі тонн вантажів, що у 8,4 рази більше, ніж у січні торік. Питома вага нашого міста у загальному обсязі перевезених вантажів Луганської області складає 16,3 відсотка. При цьому слід зауважити, що автотранспорт - не єдина артерія міста, по якій здійснюються вантажоперевезення.
З повним навантаженням працює залізна дорога, по якій об’єднане господарство залізничного транспорту виконує вантажозамовлення ЗАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” та інших підприємств міста. За січень-лютий вантажоперевезення ОГЗТ склали понад 831 тисячу тонн, що на 9 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року.

Заходи до 75-х роковин Голодомору.
Виконком міської ради затвердив план реалізації міських заходів на 2008 рік у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні . Він включає просвітницькі, культурно-мистецькі, дослідницькі та інформаційні заходи.
Намічено, зокрема, що протягом року пройдуть уроки пам’яті зі свідками Голодомору 1932-1933 років, а в шкільних бібліотеках під гаслом “Україна пам’ятає” будуть організовані постійно діючи виставки архівних документів, фотоматеріалів про ці трагічні події. В загальноосвітніх навчальних закладах також відбудуться круглий стіл на тему “Жахіття Голодомору ніколи не повториться”, наукова конференція “Жнива скорботи... Голодомор 1932-1933 рр.”, конкурс творчих робіт на вшанування пам’яті жертв Голодомору.
В вищих та професійних навчальних закладах заплановані на тему Голодомору огляди книг, лекції в академічних групах, уроки пам’яті, зустрічі зі свідками Голодомору, виховні години, книжкові виставки, літературно-музична композиція тощо.
Активно проводитимуть просвітницькі заходи відділ культури міської ради, центральні бібліотеки міста, виставкова зала народної творчості. Вони запланували книжкові виставки, вечори пам’яті, тематичні часи спілкування тощо.
В поточному році буде продовжено дослідницькі заходи, які відбувалися торік. Це, перш за все, складання списків мешканців міста, які постраждали від Голодомору у 1932-1933 роки. Цією роботою займається відділ внутрішньої політики міської ради, який вже заніс в списки прізвища понад 600 мешканців міста. А учні загальноосвітніх навчальних закладів міста продовжать науково-пошукову роботу щодо дослідження подій 1932-1933 років.