За даними відділу освіти Сєвєродонецької міської ради

За даними відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, на сьогодні в закладах освіти, підпорядкованих відділу, працює 2193 працівника. Всього в місті 40 освітянських закладів: 21 школа, 13 дитячих садків, 5 позашкільних закладів та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
На виконання делегованих та власних повноважень у сфері освіти згідно зі ст. 32 Закону України про місцеве самоврядування бюджетом на 2008 рік затверджено 55 557 380 грн., що становить 72 % від нормативних розрахунків.
Захищені статті в структурі бюджету становлять 97,6 % (в 2007 році цей показник був 96,56 %).
Як приклад, фінансовий норматив на 2008 рік на 1 учня загальноосвітньої школи затверджений Мінфіном в розмірі 4100,96 грн., а затверджена планова цифра бюджету 2008 р. 3469, 87 грн. В минулому році норматив - 2663,709, а факт по виконаному бюджету склав 2341,17 грн.
Відповідно до річного плану роботи спеціалістами відділу проведено перевірку 11 навчальних закладів на предмет дотримання діючого законодавства про працю. З особового складу підготовлено і видано 77 наказів.

Мережа дошкільних навчальних закладів нашого міста на сьогодні складає 13 одиниць. Комплектація груп (124 групи у місті, з них 22 групи ясельні) продовжується до сьогодні. Особливо це стосується випускних до школи груп (старші групи, діти 5-6 років).
За статистичними даними, оголошеними на нараді УОН 4 березня 2008 року, по Україні дітей 5 років охоплено дошкільною освітою у стінах дошкільних навчальних закладів 85,2%, по Луганській області - 75,2%, у Сєвєродонецьку - 87%.
Відділ освіти на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» надає місця у комунальних дошкільних навчальних закладах при першому зверненні батьків дітей 5 років з цього питання.
На 17 березня 2008р. комунальні ДНЗ відвідують 2682 дитини: 1 дитина до 2 років(згідно рішенні комісії); дітей до 3 років - 282; дітей від 3 до 6 років - 2359; 48% дітей - це дівчатка.
Доречі, охоплення дошкільною освітою дітей дошкільного віку по Україні складає 54%, по Луганській області в цілому - 57,1%; по м. Сєвєродонецьку - 63%. (Лідером по області є м.Алчевськ - 79%).
У комунальних дошкільних навчальних закладах 10% дітей отримують додаткове навчання та психокорекційну допомогу від вчителів-логопедів. Зараз у дитячих садках міста працює 17 груп спеціального призначення (логопедичні).
За нормативною базою при такій кількості груп та спеціалістів повинно бути охоплено 200 дітей, але вчителі-логопеди працюють на сьогодні з 323 дітьми.
Комунальні дошкільні навчальні заклади міста відвідують: 149 дітей з малозабезпечених родин; 44 дітей з багатодітних родин; 10 дітей-сиріт та порівняних до цього статусу діти, позбавлені батьківського піклування; 12 дітей-інвалідів дитинства;
12 дітей, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
Ці діти знаходяться під особливою опікою відділу освіти та керівництва ДНЗ.
45% дітей виховуються та навчаються на українській мові.
Відділом освіти згідно плану здійснювався контроль дошкільних навчальних
закладів щодо виконання інструкції з охорони життя та здоров'я вихованців комунальних дошкільних навчальних закладів; щодо організації харчування дітей у комунальних ДНЗ; щодо організації управлінської діяльності керівництва ДНЗ№№24,25; - щодо реалізації Закону України «Про мови» у ДНЗ №№ 26,38.
На сьогодні найбільш досконалими формами роботи з батьківською громадськістю сєвєродонецькі педагоги вважають заходи з показом занять, режимних моментів, організаційних управлінських заходів керівництва дошкільних навчальних закладів, зокрема - організації харчування дітей.
Мета освітян міста – взаємопорозуміння та співпраця з батьками. Батьки дітей повинні зрозуміти, що робота дошкільних навчальних закладів - це складна система педагогічної та господарської діяльності, яка спрямована на виховання та фізичний розвиток дитини, що робити це потрібно разом.

На сьогодні відділом освіти Сєвєродонецької міської ради сформовано перспективну мережу на 2008-2009 навчальний рік:
шкіл та класів міста (мережа закладів збережена, зменшена кількість класів на 7 (учнів менше на 352), у порівнянні з поточним навчальним роком);
україномовних класів (51 % від загальної кількості класів);
- профільних класів (у структурі профільних напрямів домінують природничо-математичний та технологічний).
Складено план з укомплектування закладів освіти майбутніми
першокласниками, випускниками 9 класів, вихованцями груп подовженого дня.
Скомпоновано електронну нормативно-правову базу щодо складання робочих навчальних планів на 2007/2008 навчальний рік.
Створено електронний реєстр учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Зовнішнє незалежне оцінювання. В Сєвєродонецьку для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2008 році зареєстровано 1571 особу, з них 832 випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2008 р. та 739 – випускників попередніх років та випускників професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2008 р.
Сформовано банк даних випускників за обраними предметами для зовнішнього незалежного оцінювання. Проведено моніторингове дослідження за дорученням Українського центру оцінювання якості освіти щодо рівня підготовки педпрацівників та учнів до зовнішнього незалежного оцінювання - 2008. Сформовано мережу пунктів тестування в 6 закладах - колегіум, 14, 16, 17, 18,20.
Загальноосвітні навчальні заклади стовідсотково забезпечено інформаційними матеріалами з питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Створені умови для проведення безкоштовного пробного тестування з української мови та математики через мережу Інтернет.
Визначено працівників закладів освіти, які будуть залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2008 р. та організовано їхнє навчання - 397 працівників закладів.

Атестація шкіл. За даними відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, складено акт атестаційної експертизи СЗШ № 12, за результатами якого Луганською регіональною експертною радою з питань ліцензування та атестації навчальних закладів визнано рівень освітньої діяльності закладу «достатнім», а навчальний заклад вважається «атестованим», і йому підтверджено право видачі документа на здійснення підготовки за освітнім рівнем «повна загальна середня освіта».
Проведено атестаційну експертизу освітньої діяльності гімназії. Триває складання акту атестаційної експертизи та формування атестаційної справи.

Для дітей з обмеженими фізичними можливостями. За даними відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, на виконання Указу Президента України від 18 грудня 2007 року № 1228/2007 „Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" визначено базовим
для навчання учнів, які користуються інвалідними колясками, СЗШ № 12, у якій у наявності безперешкодний доступ до навчального закладу на інвалідних візках, наявність сигнальної кнопки та інформаційного знаку.
Відділом освіти Сєвєродонецької міської ради до управління праці та соціального захисту населення надані пропозиції для внесення до Комплексної програми соціального захисту і реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2008-2010 роки.

Досягнення сєвєродонецьких дітлахів. З метою вдосконалення системи екологічного мислення та екологічної свідомості школярів, створення умов для науково-дослідницької діяльності, розвитку творчого підходу до розв'язання сучасних екологічних проблем вихованці Станції юних натуралістів і учні навчальних закладів протягом звітного періоду брали участь у широкому колі екологічних заходів: акціях, конкурсах, виставках.
Юні захисники природи, що займаються у гуртках станції юних натуралістів, стали учасниками відбіркового етапу престижного міжнародного конкурсу ІНТЕЛ, метою якого є вивчення стану науково-дослідницької роботи в місті і в області, рівня сформованості біологічних, екологічних компетенцій школярів.
Юні дослідники взяли активну участь у 1-му Міжнародному екологічному проекті „Вода і життя", Всеукраїнському конкурсі «В об'єктиві натураліста». Важливо відзначити небайдужість учнів до екологічних проблем нашого міста, їх свідоме розуміння процесів, що відбуваються в природі в результаті людського втручання.
На формування у юних сєвєродончан стійкого інтересу до краєзнавчої діяльності, активної участі у спортивно-туристських заходах різних рівнів та здобуття перемог спрямована робота колективу Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, який на січневому засіданні обласної рахункової комісії був визнаний переможцем І етапу Чемпіонату України з туристсько-спортивних походів серед учнівської молоді. Більшість походів здійснено в межах Луганської області, що відповідає виконанню програми „Патріот Луганщини".
За звітний період ЦТКЕУМ має багато здобутків: друге місце в зональних змаганнях з пішоходного туризму", друге місце в обласних змаганнях зі спортивного орієнтування, активна участь у проекті Всесвітнього банку „Ярмарок інноваційних ідей молоді 2008", Міжнародному екологічному проекті "Вода і життя", в обласному етапі Всеукраїнської експедиції „Краса і біль України", на який були представлені роботи учнів ліцею - „Голодомор 1932-33 років на території Луганської області", СЗШ № 19- „Українські остарбайтери в роки Другої Світової війни" , і вихованців ЦТКЕУМ -„Архітектурні скарби Сєвєродонецька".
Плідною була співпраця навчальних закладів зі Станцією юних техніків. Відзначити можна такі події: проведення міського етапу «Зимові прекраси», де було представлено від навчальних закладів 92 учнівські роботи, і участь в обласному етапі конкурсу „Зимові прикраси", що проводився в рамках Всеукраїнської акції „ Єднання дитячих сердець", в якому призерами стали учні СЗШ № 5 і ліцею, участь у Всеукраїнському конкурсі „ЕКО - Софт Україна". В Києві від Сєвєродонецька свою розробку презентував учень СЗШ № 6 Лопата Володимир. В захисті робіт Малої академії наук відзначилась вихованка СЮТ, учениця СЗШ № 14 Матухно Феліція. Вона посіла І місце в номінації „Сучасні засоби телефонної комунікації"".
В Центрі дитячої та юнацької творчості отримав сертифікат „Музей дитинства". Це вже другий зареєстрований музей, що працює в позашкільних закладах . Перший, Музей Бойової Слави, був зареєстрований в 2004 році на базі ЦТКЕУМ. ЦДЮТ, міська дитяча організація „Дивосвіт" в тісній співпраці з волонтерами Корпусу Миру провели методичний семінар „Профілактика наркоманії та ВІЛ-СНІДу", з благодійним обласним фондом „Підліток" підготували методичний семінар „Соціально-правовий захист дітей і сімей". Колектив Центру дитячої та юнацької творчості охопив усі навчальні заклади різноплановими формами позаурочної діяльності. Це конкурс юних казкарів „Прекрасна неозорість", турнір знавців права „Віват, закон!", конкурс дитячої преси „ Золотий диктофон" ,акція Милосердя „Лелеченя добра" тощо.
Значні досягнення показали вихованці ДЮСШ № 1. Вісім учасників відкритої першості з плавання в м. Луганську вибороли 13 призових місць. В змаганнях на Кубок області Оладько Роман став переможцем в своїй групі. В Чемпіонаті області серед юніорів наші плавці посіли два перших і чотири других місця.
На базі СЗШ № 18 та ДЮСШ Відділу в справах сім'ї молоді та спорту проведені зональні змагання з волейболу та баскетболу в рамках ПІ Спортивних ігор школярів Луганської області. У фінальних змаганнях в м. Луганськ збірна команда дівчат з волейболу посіла друге місце.

На виконання міської Програми «Вчитель» проведено курси підвищення кваліфікації за заочній формі для вчителів міста (перепідготовлено 131 учитель).
Проходять авторські курси на базі міста Сєвєродонецька для 56 педагогів-організаторів, психологів, соціальних педагогів. Проведено психолого-педагогічний тренінг для директорів навчально-виховних закладів «Управлінські студії» за темою:
«Стратегічне управління: програмно-цільовий підхід». Проведено майстер-класи для вчителів середніх загальноосвітніх шкіл №7 та №19 за темою: «Сучасний урок».

На виконання міської Програми щодо комп'ютеризації та інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів міста придбані підручники та робочі зошити програмного комплексу «Сходинки до інформатики Плюс» для 9 навчальних закладів шкіл. Здійснено перевірку санітарного стану комп'ютерних кабінетів 4-х навчальних закладах; організовано навчання для вчителів міста за дистанційною формою по курсу «Адміністратор навчальних комп'ютерних комплексів» та отримано 3 сертифікати.

На виконання міської Програми «Творча обдарованість», сєвєродонецькими педагогами підготовлена команда з учнів - переможців II міського етапу Всеукраїнських предметних олімпіад у кількості 102 учні. Команда нашого міста виборола 36 призових місць в обласному III етапі (в минулому році було 31 призове місце); 8 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста стали переможцями обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН у 2008 році; 2 учнів (СЗШ №№ 5, 6 - вихованці СЮТ) запрошені для участі у Всеукраїнському конкурсі Іntelі-Еко-Україна-2008 в Києві як переможці обласного туру.

На виконання міської Програми „Функціонування української мови" та обласної Програми «Патріот Луганщини» , Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти видано збірку учнівських робіт «Мої видатні земляки», до якої увійшло 14 робіт Сєвєродонецьких школярів. Проведено міський етап Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт, присвяченого Шевченківським дням. На обласний етап відправлено 9 кращих робіт учнів СЗШ №1,5, 8, 12, 15, 16, ліцею, гімназії (з 8 -ми шкіл міста). Організовано та проведено міське свято, присвячене Міжнародному дню рідної мови та Шевченківським дням, в якому взяли участь 260 школярів. 8 учнів СЗШ №№ 1, 8, 10, 13, 16, ліцею стали переможцями обласного конкурсу «Мовна культура та шляхи її розвитку у системі освіти Луганщини» та запрошені до засідання круглого столу з цього питання. Проведено III (обласний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому переможцями стали учні колегіуму, ССШ №17, ліцею та СЗШ №10.Учениця 8 класу СЗШ №10 Онуфрійчук Вікторія стала переможцем заключного (ІУ) етапу конкурсу та запрошена в Київ на нагородження.

При відділі освіти Сєвєродонецької міської ради працює соціально-психологічна служба, яка спрямована на підготовку до проведення психологічної експертизи діагностичного інструментарію та корекційно-розвивальних програм для роботи з дітьми практичних психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Було проведено 6 засідань психолого-медико-педагогічної консультації для своєчасного виявлення дітей з вадами розвитку, визначення для них адекватних форм психолого - педагогічної, соціально - медичної та надання їм корекційної допомоги. Психолог колегіуму Світлична Наталія Анатоліївна та психолог ліцею Сухоставська Марина Анатоліївна посіли І та II місце у II турі обласного Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2008» в номінації «Кращий працівник психологічної служби освіти».