Северодонецкие вести от 12.12.2006

Из-за долгов отключены пять домов
В Северодонецке от тепла и горячего водоснабжения отключены пять домов.
Такой суровой мере жильцы этих домов были подвергнуты за крайне низкий (20%) уровень оплаты данных видов услуг. Как отметил начальник УЖКХ горсовета Николай Спирченок, на этой неделе подобное может произойти еще с рядом северодонецких домов, по которым показатель проплат не намного выше. Если, конечно, не будет ликвидирована задолженность.

В таком количестве лифты в городе еще не ремонтировались!
По состоянию на понедельник, 11 декабря, из 461 северодонецкого лифта в работе пребывали 454.
То есть в простое сейчас пребывает только семь лифтов, да и то лишь те, которые изуродованы людьми до основания. А ведь еще совсем недавно количество неработающих лифтов в городе было близко к 30-ти. Иными словами, сам этот факт говорит о том, что с такой заботой и оперативностью лифты в Северодонецке редко когда ремонтировались. Вот только бы научились у нас ценить такую заботу!

Звернутися до податківців
Як повідомили у відділі зв’ язків з громадськістю, ЗМІ та масово-роз’яснювальної роботи ДПІ у м. Сєвєродонецьку, громадяне досить активно звертаються з заявами до податкової інспекції та на особовий приойм до посадових осіб. Для реалізації права на звернення у ДПІ діє громадська приймальня, яка знаходиться за адресою: вул. Енергетиків, 72, кім. 217. Прийом посадовими особами ведеться згідно з графіком. Записатися на прийом можна за тел. 4-22-12.
За 11 місяців 2006 року на особистому прийомі громадян було заслухано та надано сім роз’яснень, з яких були питання щодо прибуткового податку з громадян, плати за землю, питання, пов’язані з фінансово-господарською діяльністю СПД, реструктуризації та погашення податкової заборгованості.
З 46 отриманих письмових заяв 10 стосувалися роз’яснень норм законодавства з податку з доходів фізичних осіб, спрощеної системи оподаткування, ліцензування та податку на прибуток. В інших 36 були порушені різні питання, зокрема про фінансово-господарську діяльність СПД, а саме трудові відносини між роботодавцями та найманими працівниками (14), сім заявників просили надати інформацію про дату проведення документальних перевірок їх підриємницької діяльності, чотири заяви містили інформацію про ухилення від сплати податків СПД, одна – прохання проінформувати про час та місце продажу заставного майна, 10 стосувалися надання різного роду інформації.
На всі письмові звернення надані відповіді в установлені законодавством терміни.
За інф. ДПІ

305 осіб – з роботою
У листопаді до міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулися 533 особи. Серед них – 294 жінки та 266 молодих людей віком до 35 років.
Всього у звітному місяці при сприянні служби зайнятості працевлаштовано 305 осіб. Крім цього, на громадські роботи направлено 83 особи, 105 – проходили професійне навчання, п’ять – одержали одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю.
Кількість заявлених вакансій на 1 грудня від підприємств, організацій та установ міста складає 415. На 242 – потрібні робочі, на 128 – службовці, на 45 – особи, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.
Рівень безробіття у листопаді склав 2% і тримається на одному рівні з жовтнем.
Инф. центра занятости

Пожалуйста, будьте добрее!
Одним из первых конкретных мероприятий, запланированных правлением Северодонецкого городского совета воинов-интернационалистов УСВА, было наведение порядка на территории мемориала участникам локальных конфликтов на площади Соборной. 9 декабря около 10.00, как и намечалось, у мемориала собралось 12 воинов-интернационалистов. Они занимались уборкой листьев, окурков, мусора, которые скопились возле лавочек.
«Мы понимаем, – говорит председатель городского совета воинов-интернационалистов А.В. Бондаренко, – что урн в районе нашего памятника осталось всего несколько штук, а остальные нещадно уничтожены. И все же очень большая просьба к северодончанам, будьте добры, убирайте после себя весь мусор: те же стаканчики, окурки и все остальное. Нам бы не хотелось выставлять туда отдельную охрану для того, чтобы кого-то привлечь к административной ответственности за нарушение общественного порядка. И второй момент. На 50-летие венгерских событий участники боевых действий в Венгрии посадили две березки за стеной мемориала. Но уже одно деревце сломано. Будьте немножко добрее, все-таки вы не танцплощадке находитесь, а на священном для нас месте!»
Ирина СЫТНИК

«Сатирический вернисаж» в Киеве
Народный молодежный театр Дворца культуры химиков побывал на Всеукраинском фестивале «Театральный форум-2006». Инициатором этого творческого соревнования выступает Федерация профсоюзов Украины.
В нынешнем году в столицу съехались 15 театральных коллективов со всех уголков страны. Прибыли даже представители из Воронежа, что дает все основания считать «Театральный форум» международным фестивалем. Северодончане вынесли на суд жюри отрывок из своего нового спектакля «Классическая карусель», в основу которого вошли произведения мировой классики. Киевский зритель смог посмотреть сыгранную актерами «страничку» из произведений Зощенко под названием «Сатирический вернисаж».
Судейская коллегия отметила народный молодежный театр второй премией фестиваля. Ольга Гребенюк впервые в истории «Театрального форума» одержала победу в номинации «Лучшая женская роль второго плана». До нынешнего фестиваля такой номинации члены жюри не учреждали. Дипломами участников также награждены актеры Елена Ткаченко, Владимир Благой и руководитель молодежного театра Александр Бирюстюков. Отметили киевские специалисты и высокий уровень сценографии света, идея которой принадлежит художнику по свету ДК химиков Татьяне Фоминой.
Коллектив народного молодежного театра выражает благодарность профкому ЗАО «Объединение Азот» и его председателю В.Г. Кравченко, а также Л.И. Давыденко помощь и поддержку, за возможность принимать участие в творческих конкурсах.
Ирина РАДЧЕНКО

Обласний семінар-практикум...
...«Краєзнавча робота – джерело виховання духовності і культури громадянина ХХІ століття» відбувся минулого вівторка на базі міського центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.
Проводився він за ініціативою управління освіти і науки облдержадміністрації та Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства і зібрав з різних міст і районів Луганщини понад два десятки відповідальних за краєзнавчу роботу серед молоді. Краєзнавство – то пізнання батьківщини, традицій і духовного надбання свого народу, це ідентифікація себе як частини роду, представника країни, а також визначення юною особистістю певних ціннісних орієнтирів. Ця думка пронизувала всі виступи.
А далі настав час практичної роботи. Керівники гуртків Л.О. Гузь, Л.В. Водолазька, В.Г. Кисляков, О.В. Чеснокова ділилися з колегами своїм досвідом, тобто демонстрували фрагменти занять, захистів екологічних проектів, проводили екскурсію музеєм тощо.
Лариса ГОРДЄЙ

Медали ищут героев
Подольский архив активизировал работу по выявлению участников афганской войны, которые согласно наградным листам, отправленным с батальонов в штаб армии, награждены медалями, но так до сих пор их и не получили. На сегодня только по Северодонецку выявлено три таких человека.
С 1989 года медаль «За боевые заслуги» ожидает Андрея Алексеевича Метелкина и старшего лейтенанта Виталия Анатольевича Садовникова. А старший сержант Иван Иванович Мостовой еще в 1988 году был удостоен медали «За отвагу». Списки с необходимыми данными о них готовятся для передачи консулу России для вручения наград.
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
Указом Президента України від 10 листопада 2006 року №947/2006 встановлено День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, який буде відзначатися щорічно 14 грудня – це день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Чорнобиль для України – це близько трьох мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків і майже 10% території, що зазнала прямого радійциного ураження. Пройшло 20 років, але це недостатній термін аби позбавитись синдрому Чорнобиля, який реально продовжує впливати на сфери соціально-економічного життя суспільства. Сьогодні в Україні проживає 2,594 млн. постраждалих: 308,694 тис. учасників ліквідації аварії; 106,824 тис. інвалідів; 617,660 тис. дітей; 19,109 тис. сімей, котрі отримують пільги за втрати годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Не обійшла ця біда і наше місто. На сьогодні у місті проживає 1009 постраждалих: 576 учасників ліквідації аварії та евакуйованих; 176 інвалідів; 234 дітей та 23 вдови. Ця аварія на Чорнобильській АЕС назавжди залишилась у серцях українців. Хтось зумів побороти в своїй уяві Чорнобильського монстра за лічені місяці, роки, а для тих, у кого Чорнобиль навіки забрав близьких та рідних, життя розкололось навпіл – до і після неї.
Тому ми всі маємо бути відповідальнішими і пам’ятати про героїв, котрі ціною власного життя зберегли його дітям та онукам.
Великий уклін і шана Вам, шановні громадяни, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, бажаємо Вам здоров’я та доброту у ваших сім’ях. Велике спасибі вам за Ваш громадянський подвиг.
Управління праці та соціального захисту населення звертається до усіх постраждалих міста прийняти участь у заходах до Дня ушанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які будуть організовані міською радою, управлінням праці та соціального захисту населення разом з громадською організацією міста «Союз Чорнобиль»:
13.12.2006 р. – о 9-00 – поминальна панахида жертвам Чорнобильської катастрофи в міському Свято-Христоріздвяному храмі (пл. Соборна);
13.12.2006 р. – о 10-00 – проведення мітингу біля меморіальної плити пам’яті постраждалих м. Сєвєродонецька (вул. Донецька).
Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради

ПОСЛУГИ БТІ.
Виконком міської ради своїм рішенням затвердив вартість однієї нормо-години на послуги, що надає населенню міста Сєвєродонецьке бюро технічної інвентаризації. З 1 грудня поточного року вона складатиме 20 грн. 80 коп. До цієї суми входить і податок на додану вартість - 3 грн. 47 коп.
Зміна вартості на послуги пов’язана з переходом Сєвєродонецького БТІ на загальну систему оподаткування та обов’язковою реєстрацією цього підприємства в якості платника ПДВ.
Інформація прес-служби міської ради