Готуємося до літа
Попри те, що за календарем ще лютий, днями вже відбулося чергове засідання координаційної ради з питань відпочинку та оздоровлення дітей, створеної при виконкомі міської ради.
Заступник міського голови О.М. Жук, начальник відділу у справах сім’ї та молоді міськради О.І. Ковальов, директори заміських дитячих оздоровчих таборів, представники підприємств міста, міське управління МНС, медики та освітяни розмірковували, як організувати літній відпочинок юних сєвєродончан. О.М. Жук нагадав: навіть з огляду на те, що торік один з заміських дитячих оздоровчих таборів – «Лісова казка» – так і не відкрився, протягом сезону різними формами оздоровлення (заміські, пришкільні, профільні табори, майданчики відпочинку, походи і екскурсії тощо) у місті охопили 11337 дітей та підлітків (це більше, ніж у 2005 році).
Завдання на літо-2007 – не знижувати цього рівня. Для чого планується заздалегідь перевірити території заміських таборів на відсутність вибухонебезпечних предметів, підготувати спальні корпуси та інші приміщення до прийому дітей, забезпечити табори всім необхідним. Як і торік, міська влада звертається до керівників підприємств Сєвєродонецька з проханням надати посильну допомогу у організації літнього оздоровлення дітей. На раді йшлося і про необхідність збереження для сєвєродончан оздоровчого табору «Лісова казка».
Намічено також якомога раніше провести тендер для визначення закладу, який забезпечить оздоровлення за бюджетні кошти дітей пільгових категорій. Це дасть змогу решті таборів своєчасно реалізувати свої путівки іншим категоріям населення.
Лариса ГОРДЄЙ
В интересах детей
Информация службы по делам несовершеннолетних о выполнении обязанностей опекунов, защите жилищных и имущественных прав несовершеннолетних в 2006 году была заслушана на заседаниях исполкома.
На учете в СДН Северодонецка находится 212 детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки (из них 55 – дети-сироты). 158 детей находятся под опекой родственников, 54 ребенка воспитываются в интернатных учреждениях области, в частности, 25 человек – в Северодонецкой школе-интернате.
В 2006 году в суд было подано 60 исков о лишении родительских прав родителей, не выполняющих своих обязанностей. 29 недобросовестных мам и пап лишены родительских прав в отношении 31 ребенка. Над 27 детьми, получившими статус сироты (либо лишенных родительской опеки), была оформлена опека или попечительство, трое детей оформлены в интернаты, двое направлены на обучение в ПТУ, четверо – в детские дома.
Службой по делам несовершеннолетних, согласно плану работы, проверены условия проживания детей, которые находятся под опекой в 108 семьях, а также рассмотрены отчеты опекунов. Учебными заведениями, где обучаются дети, составлены акты контрольного обследования жилищно-бытовых условий в семьях опекунов. Проверены вопросы получения опекунами государственной помощи на детей и ее целевого использования, наличие закрепленного за детьми жилья. Случаев невыполнения опекунами своих обязанностей не выявлено. Как показали проверки, условия содержания и воспитания детей отвечают требованиям законодательства.
В целом за 2006 год исполкомом принято 40 решений о закреплении жилья за несовершеннолетними северодончанами данной категории. Двоим несовершеннолетним, окончившим учебные заведения, вне очереди предоставлено жилье в общежитиях.
ГАИ предупреждает…
Несмотря на реорганизацию службы, основной функцией ГАИ остается обеспечение безопасности дорожного движения на обслуживаемой территории. Как и раньше, инспектор ГАИ, находясь на посту, следит за движением транспорта и пешеходов, предупреждает мелкие и грубые нарушения ПДД.
Как информирует инспектор взвода дорожно-патрульной службы по обслуживанию г. Северодонецка В.А.Земляной, дисциплинированность водителей оставляет желать лучшего. До 80% ДТП в прошлом году произошли в Северодонецке по вине водителей. Некоторые нарушители пытаются задобрить инспекторов ГАИ с помощью взятки. В то же время водителям на стоит забывать о 369-й статье Уголовного кодекса об ответственности за дачу взятки. Статья предусматривает штраф от 200 до 500 необлагаемых минимумов доходов граждан или лишение свободы на срок от двух до пяти лет. Дача взятки повторно влечет за собой сроки от трех до восьми лет с конфискацией имущества или без таковой. Так что прежде чем «подкупить» инспектора, водителям нелишне хорошо поразмыслить.
Подготовила С. АНТОНОВА
Осторожно, гололед!
Попеременное таяние снега и морозы превратили часть улиц города в настоящий каток. Увы, последствия не заставили себя ждать.
За минувшие пятницу, субботу и воскресенье на «скорую помощь» по поводу травм обратились около тридцати человек. Ушибы, вывихи, переломы получили люди разных возрастов. Причем практически все звонили на «неотложку» уже из дому. А в целом за три дня на травмпункт больницы за помощью обратились 52 северодончанина.
«Дістанемось зірок ми успіхом своїм»
У Сєвєродонецькому багатопрофільному ліцеї днями віншували переможців міського етапу олімпіад та визначалися з достойниками, які можуть претендувати на звання переможця конкурсу-огляду «За честь ліцею» та конкурсу-рейтингу «Ліцеїст року».
Завдання не з легких, бо вже десять років поспіль багатопрофільний ліцей є лідером за кількістю призових місць, які виборюють його учні на другому (міському) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад школярів. Не виняток і нинішній навчальний, коли ліцеїсти 52 рази входили до трійки найсильніших. А ще ж треба врахувати Малу академію наук, участь у інтернет-олімпіадах та різноманітних вікторинах, до яких такі охочі ліцеїсти.
Втім, дедуктивний метод Шерлока Холмса, роль якого виконав Тарас Дьомін, спрацював і тут. Відшукали-таки викладачів, які підготували найбільше (по дев’ять) призерів, – ними виявилися вчитель математики Людмила Григорівна Литвиненко і вчитель фізики Лідія Федорівна Олейнік. А потім і з учнями визначилися. Другокурсниця Тетяна Каламбет і першокурсник Михайло Мануйліков мають у цьому семестрі найвищий рейтинг. До речі, саме Тетяні торік старшокласники передавали символічний факел знань як найуспішнішій першокурсниці, а сьогодні Михайло продовжив естафету. До речі, цей зірковий дует отримав подарунки не лише від благодійного фонду ліцею, а й від ЗАТ ТД «Астрон» (керуючий О.Л. Бебешко). Серед лідерів ліцейських перегонів і десятикласники Олександр Клунний, Олександра Живаго, дев’ятикласниці Ольга Алімова, Марія Рочева, учениці одинадцятого класу Ірина Агєєва, Ольга Клименко, які з року в рік виборюють по кілька призових місць на олімпіадах з різних предметів.
Кращою групою у першому семестрі визнано колектив 10-Б (класний керівник Тетяна Миколаївна Польських).
Для тих же, кому трішечки не вистачило сил чи натхнення, аби досягти найвищої сходинки п’єдесталу, втіхою стало привітання директора ліцею О.А. Скурідіної. Олена Анатоліївна нагадала учням слова Л.М.Толстого: не бійся повертатися в десятий і в сотий раз до того, що не підкорилося з першого; і репліку Едісона після чергового невдалого експерименту: «Вітаю вас, колеги! Ми відкрили п’ятитисячний спосіб, як не треба робити електричні лампочки». А також додала, що ліцеїсти – працьовиті і наполегливі учні і підкорять ще не одну вершину. Разом з грамотами та подарунками учням директор вручила також і подяки батькам – за виховання дітей. Голова ж благодійного фонду ліцею Ольга Леонідівна Прибильська висловила від імені батьків подяку вчителям.
Свято завершилося, але конкурс «Людина року» у ліцеї триває і, напевне, відкриє місту ще не одну зірочку.
Лариса ГОРДЄЙ
Переможцями обласного етапу…
…Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали відразу дві сєвєродончанки: учениця десятого класу багатопрофільного ліцею Олександра Живаго і шестикласниця колегіуму Алла Гузій.
27 січня у Луганську відбувся заключний, четвертий, етап конкурсу. На нього з’їхалися школярі, учні професійно-технічних навчальних закладів, технікумів, коледжів та студенти вузів, які стали переможцями і призерами обласного етапу. З привітанням до них звернулася голова журі професор Т.І. Горошкіна, танці і пісні подарували учні гімназії №56 міста Луганська, грамоти і подарунки вручив перший заступник начальника управління освіти облдержадміністрації Б.А. Дьяченко (в минулому – завідуючий Сєвєродонецьким міським відділом освіти ), а заключні побажання висловили ліцеїсти обласного ліцею Луганського педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Крім Алли та Олександри, високий рівень знань з української мови продемонстрували також наші Марійка Білоконь (колегіум) та Віта Онуфрійчук (СШ №10) – у них четверте місце.
Про це «СВ» розповіли методист-консультант відділу освіти В.М. Шпакова та голова міського методичного об’єднання вчителів української філології Н.В. Костромцова.
Лариса ГОРДЄЙ
«Свій голос віддаю на захист природи»…
…– то не просто гасло, а міський конкурс реклами, який проводять відділ цивільного захисту та екологічної безпеки Сєвєродонецької міської ради, центр дитячої та юнацької творчості відділу освіти, міська дитяча організація «Дивосвіт».
Його мета – підвищення соціального значення захисту природи та навколишнього середовища; формування особистого об’єктивного погляду у юнацтва на загальнолюдську проблему; сприяння самостійному пошуку проблемних тем та росту внутрішньої культури жителів міста; привернення уваги дорослого населення і представників влади до існуючих актуальних екологічних проблем міста, підвищення рівня громадянської самосвідомості.
До участі у конкурсі запрошуються всі бажаючі: колективи навчально-виховних та позашкільних закладів, окремі автори, ініціативні групи, родини.
Реклама повинна мати агітаційно-пропагандистський, освітній характер. Це може бути девіз, звернення, вірш, слоган, листівка, макет календарика чи рекламного вуличного щита, відео- чи радіоролик, фотозвинувачення, фотозвернення.
Для визначення переможців запрошено професійне журі. Найкраща рекламна продукція, із збереженням авторства, буде надрукована та розповсюджена у місті.
Рекламну продукцію (аркуш форматом А4) необхідно надати або надіслати до 2 квітня 2007 року за адресою центру дитячої та юнацької творчості – вул. Гагаріна, 101б, каб. 16.