Робота із страховиком, що перебуває на стадії ліквідації або банкрутс

Изображение пользователя Demchak.

Щоб розпізнати страховика, що опинився на межі банкрутства достатньо звернути увагу на деякі очевидні ознаки, а саме:
- затягування виплат своїм клієнтам більш як на місяць, після прийняття рішення про виплату страхового відшкодування (відгуки клієнтів та інформацію про порядність компанії можна знайти на сторінках наступних сайтів: www.vgo.com.ua, www.prostrakhuvannja.com);
- компанія активно демпінгує, замість того, щоб нарощувати резерви під майбутні виплати (вартість послуг значно нижча у порівнянні із середніми на ринку);
- звіти про збитки і активи страховика не оприлюднені – ні на сайті компанії, ні на інших професійних ресурсах, наприклад (www.ufin.com.ua);
- є інформація і мережі Інтернет про зміну ТОП-менеджмента компанії (Голови правління, директора, заступника директора).
Хочу доповнити, що у випадку відкликання ліцензії страхова компанія в повному обсязі несе всі зобов’язання по заключним договорам, єдине обмеження – страховик більше не може заключати нові договори страхування і приймати по ним страхові платежі, але при настанні страхового випадку клієнти мають право вимагати від страхової компанії виплати по договорам, що були заключні в період ліцензійної діяльності.
А якщо порушено справу про банкрутство страхової компанії необхідно подати заяву з вимогами до боржника і документи, що їх підтверджують до відповідної судової інстанції протягом 30 днів з моменту публікації оголошення про порушення справи про банкрутство (їх публікують газети «Урядовий кур'єр», «Голос України»).
Це стосується страхувальників, у яких страхові випадки сталися до початку процедури банкрутства, а також тих, у яких страхових випадків не було. В першому випадку клієнти мають право - вимагати страхове відшкодування, в другому - повернення сплачених премій з урахуванням різниці між строком, на який було укладено договір, і строком, протягом якого він діяв.
При ліквідації чи банкрутстві, вимоги страхувальників будуть задовольнятись в наступному порядку:
• вимоги за договорами особистого страхування;
• вимоги фізичних осіб за іншими договорами страхування;
• вимоги юридичних осіб за іншими договорами страхування;
Якщо Ваш страховик вже опинився на межі банкрутства - не зволікайте, подавайте до суду. Лише в цьому випадку Ви можете розраховувати на компенсацію.
Зразок позовної заяви розміщений на сайті www.vgo.com.ua.