Рейтинг.
Проведення Комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів області є не тільки поточним підведенням підсумків життєдіяльності міст та районів протягом року, а й наочним прикладом роботи їх керівників.
Вже вкотре Сєвєродонецьк знаходиться серед трійки лідерів в загальному обласному рейтингу. Для виконання аналізу такого рейтингу використовуються 44 показника, які згруповані у вісім блоків. В основних з них наше місто займає високі позиції.
Так, за результатами реалізованої промислової продукції на одну особу за січень-квітень поточного року у трійку лідерів увійшли міста Лисичанськ, Алчевськ, Сєвєродонецьк.
У блоці “Інвестиційна та будівельна діяльність” перше місце посідає Сєвєродонецьк, за ним ідуть Алчевськ та Кіровськ. В цілому ж в області відбулося збільшення обсягів будівництва у січні-квітні 2006 року проти відповідного періоду попереднього року. На це в основному вплинула робота підприємств, які займаються будівництвом завершених будівель та споруд. Обсяги робіт цих підприємств зросли на 3%, а їхня питома вага в загальному обсязі будівництва становила 88,3%. Падіння ж обсягів будівельних робіт спостерігалося у 19 містах та районах Луганщини. Найбільше падіння відбулося у містах Антрацит - на 40%, Лисичанську – на 38,8%, у Кремінському районі – на 36,4%.
Зовнішньоторговельний оборот товарів та послуг області за січень-квітень збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 46,3%. За результатами розрахунку в цьому блоці мають високий потенціал Алчевськ, Сєвєродонецьк та Стаханов, які займають 1-3 позиції.
За загальними ж підсумками аналізу фінансових показників наше місто посідає 4 місце.
Гарні показники Сєвєродонецьк має щодо соціального розвитку, і за рейтингом посідає тут третє місце серед 31 міста та району Луганщини. В даному блоці зведено ряд показників. Так, співвідношення між заробітною платою та фактичною величиною прожиткового мінімуму за квітень 2006 року по області становило 214,2 %. За січень-березень в області померла 61 дитина у віці до одного року, що у розрахунку на 10 тисяч населення склало 0,3 особи. На щастя, по цьому показнику Сєвєродонецька немає навіть в першій десятці. А територіальними органами Міністерства внутрішніх справ протягом січня-квітня поточного року зареєстровано 9,8 тисячі злочинів, це на 34,3% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Станом на 1 травня цього року рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області становив 2,2 % населення працездатного віку. В Сєвєродонецьку цей показник не перевищує загальнообласний.
За підсумками показників блоку щодо платіжної дисципліни лідерами є Слов’яносербський район, Сєвєродонецьк та Свердловськ, аутсайдерами – Первомайськ, Луганськ та Стаханов, які посіли 29-31 місця у рейтинговій таблиці.
За загальним же підсумком рейтингових показників (по блокам) регіонів області за січень-квітень 2006 року Сєвєродонецьк займає другу позицію, поступившись лише Алчевську. Обласний центр в загальному рейтингу займає 9 місце.
Соціальний захист ветеранів війни.
Виконком міської ради розглянув питання про те¸ як в нашому місті втілюється в життя Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Як свідчіть довідка робочої групи, яка аналізувала стан справ, виконання цього Закону знаходиться під контролем.
Станом на 1 травня поточного року в Сєвєродонецьку проживало близько 7,5 тисячі ветеранів війни, у тому числі 550 інвалідів війни, 957 учасників бойових дій, 858 осіб, на яких поширюється дія Закону, та понад п'яти тисяч учасників трудового фронту. Всіх їх Управління праці та соціального захисту населення включило в Єдиний державний автоматизований реєстр як осіб, котрі мають право на пільги.
Всі ветерани війни отримують надбавки до пенсії, мають пільги на житлово-комунальні послуги, користуються правом безкоштовного проїзду у міському транспорті. Протягом 2005-2006 років встановлені телефони 177 ветеранам війни.
Постійно приділяється увага зубопротезуванню ветеранів. Торік воно проведено для 170 ветеранів війни, а міський бюджет виділив для цього понад 62,1 тисячі гривень. В поточному році на зубопротезування пільгової категорії в міському бюджеті заплановано 66 тисяч гривень. З цього ж “кошелика” йдуть гроші на безкоштовні ліки для пільговиків. В минулому році аптеки міста відпустили інвалідам війни ліки по 2063 пільговим рецептам на суму майже 31 тисяча гривень, учасникам бойових дій - по 3148 пільговим рецептам на суму близько 28 тисяч гривень, учасникам війни (статті 9 та 10) - по 7166 пільговим рецептам на суму майже 72 тисячі гривень. В поточному році на безкоштовні ліки в міському бюджеті закладено 150 тисяч гривень, що на 19 тисяч гривень більше, ніж торік.
Враховуючи важкий матеріальний стан деяких ветеранів війни, виконком приймає рішення про надання їм матеріальної допомоги. За період з 1 травня 2005 року по 1 травня 2006-го з міського бюджету була надана допомога 14 інвалідам війни, 6 учасникам бойових дій, 102 учасникам війни (статті 9 та 10) на суму понад 7 тисяч гривень.
Міський бюджет взяв на себе і додаткове забезпечення інвалідів війни та учасників бойових дій вугіллям і скрапленим газом. Торік, крім отримання твердого палива готівкою за рахунок коштів з державного бюджету, одержали кошти з міського бюджету на придбання додаткової тони вугілля 57 інвалідів війни та учасників бойових дій, а 34 особи – на придбання одного балону скрапленого газу. У 2006 році розпочата робота щодо надання пільги на тверде паливо та скраплений газ ветеранам війни готівкою.
Не залишається поза увагою Управління праці та соціального захисту населення робота з видачі листів-талонів на пільговий проїзд територією України та СНД, з видачі санаторно-курортних путівок або компенсації за неотримане санаторно-курортне лікування, компенсації на бензин, на транспортні витрати, а також робота по забезпеченню інвалідними колясками.
Соціальні працівники територіального центру УП та СЗН обслуговують 43 інвалідів війни, 22 учасників бойових дій, 295 учасників війни (стаття 9) та 32 особи, на яких поширюється дія Закону.
Розглянувши довідку робочої групи про хід виконання в нашому місті Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, виконком прийняв її до відома. Робота з пільговими категоріями буде, згідно з законодавством, вестися і надалі. Особлива увага, за рішенням виконкому, при цьому буде приділятися обстеженню матеріально-побутових умов ветеранів війни з метою надання допомоги самотнім малозабезпеченим, важко хворим ветеранам війни.
Бокс.
В першій половини червня Керч приймала 680 учасників першості України з боксу серед юнаків 1992-1993 років народження. Змагатися приїхали збірні команди всіх областей та АР Крим.
На цих престижних змаганнях гарні результати показали сєвєродонецькі спортсмени, вихованці тренера Геннадія Ляшенко. У ваговій категорії до 52 кг переможцем став Іван Лизогуб, а у ваговий категорії до 43 кг Саша Андрєєв посів друге місце. Іван Лизогуб нагороджений кубком “За кращу техніко-тактичну підготовку”.