Певний час триває конкурс щодо створення гімну міста Сєвєродонецьк. Бажаючим взяти в ньому участь багато простору для творчої наснаги. Адже сєвєродончани вважають своє місто особливим, навіть унікальним. Ще 72 роки тому тут, на лівому березі Сіверського Дінця, не було нічого, окрім пісків та перекоти-поля. Зараз же стоїть сучасне, комфортне для життя місто, яке розвивається, наближаючись до європейських стандартів. За одною з легенд, князь Ігор, про якого ми знаємо зі „Слова о полку Ігоревім”, тікав з половецького полону кружним шляхом, по Сіверському Дінцю, і річка сприяла князю, дала сили. Можливо, Сіверський Донець і має якусь особливу позитивну ауру, але більш всього вона притаманна людям, яке створили місто, зробили його одним з провідних промислових, наукових, культурних центрів не тільки Донбасу, але й всієї України.
У конкурсну комісію вже надійшло чимало проектів гімну. Всі вони розглянуті, але не був схвалений жоден з них. На останньому засіданні конкурсна комісія розглянула ще два проекти. Було відзначено декілька цікавих моментів в кожному з них, але жоден не відібраний на розгляд сесії міської ради. Двадцята сесія міської ради, що відбулася в квітні, прийняла рішення продовжити конкурс щодо створення гімну Сєвєродонецька до 12 березня 2008 року.
Для заохочення переможців конкурсу встановлені премії в розмірі: перша дві тисячі гривень, друга – одна тисяча гривень, третя – 500 гривень.
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ НА КРАЩИЙ ПРОЕКТ ГІМНУ м. СЄВЄРОДОНЕЦЬК
1.Мета конкурсу - залучення широкого кола композиторів та поетів для відбору Сєвєродонецькою міською радою найбільш цікавої у музично-художньому відношенні мелодії та слів гімну.
1.1.Конкурс проводиться Сєвєродонецькою міською радою.
2.Умови конкурсу:
2.1.Конкурс відкритий. В ньому можуть брати участь усі бажаючі. Мелодія та слова гімну надаються під девізом з метою збереження анонімності автора.
2.2.Оголошення щодо відкриття або продовження конкурсу, його Положення друкується в газеті “Сєвєродонецькі вісті” та передається по мережі телерадіомовлення ТРК “СТВ”
2.3. Гімн міста повинен відображати його історичні корені, спрямованість виробничої діяльності та традиції жителів міста.
2.4.Іногородні учасники конкурсу надсилають свої проекти замовленим листом з повідомленням за адресою конкурсної комісії: вул. Леніна, 32, кім.47, м. Сєвєродонецьк, 93404. Витрати стосовно пересилки проекту бере на себе автор.
2.5.Проект повинен містити текст гімну та мелодію в друкованому вигляді та запис на електронних носіях.
2.6.До проекту, який надсилається на адресу конкурсної комісії, додається запечатаний конверт з девізом. У конверті міститься інформація щодо автора (авторів) проекту: прізвище, ім’я, по-батькові, домашня адреса, телефон та відсотковий розподіл гонорару.
2.7.Члени конкурсної комісії не мають права консультувати учасників конкурсних проектів.
2.8.Термін подання проектів до 12.03. 2008 р.
2.9.Конкурсна комісія :
- виносить рішення щодо прийняття або не прийняття проектів до участі в конкурсі, якщо вони не відповідають меті та умовам конкурсу;
розглядає матеріали, представлені на конкурс, на закритому засіданні у присутності не менше 2/3 усього складу комісії. Рішення приймається більшістю від присутніх членів комісії таємним голосуванням;
- визначає оцінку якості проектів та приймає рішення щодо преміювання проектів;
- розглядає заяви щодо порушення правил проведення конкурсу.
2.10.Рішення конкурсної комісії набуває чинності після затвердження його сесією міської ради.
2.11.Затверджені проекти конкурсу стають власністю міської територіальної громади після виплати авторам винагороди.
2.12.Автори зберігають авторські права до підписання Договору на передачу виключної правомочності на даний проект.
2.13.Премійовані, але не прийняті або не премійовані проекти залишаються власністю авторів і можуть бути їм повернуті за їх бажанням.
2.14.Конкурсна комісія несе відповідальність за повне збереження проектів до повернення проектів їх авторам.