Информация пресс-службы городского совета 29.06.06

Другого липня відзначатиметься День працівників морського та річного флоту. З нагоди свята міський голова Володимир Грицишин відбув з поїздкою до Севастополя, де знаходиться судно фізичних полів “Сєвєродонецьк”. Він вручить команді оргтехніку, яка необхідна для нормального функціонування корабля.
В 1994 році вийшов Указ Президента про надання шефської допомоги кораблям, судам та частинам ВМС України. За нашим містом було закріплено судно фізичних полів, яке потребувало значного ремонту. Протягом всіх цих років тривав ремонт корабля, Міністерство оборони України надавало фінансову допомогу, влада Сєвєродонецька - посильну шефську. Восени поточного року планується завершення ремонту судна і воно буде спущено на воду. Ведення цієї роботи є досить вагомим моментом, адже само по собі судно є важливим і унікальним для України. Його функціонування необхідне для заміру фізичних полів кораблів, розмагнічування та заміру їх шумності. Судна, у яких не заповнений формуляр з цими даними, не мають права виходити в плавання. Але на всьому Чорноморському флоті кораблів, які б здійснювали такі заміри, всього два: один російський, другий – нам підшефний. Тому поки що українським судам доводиться користуватися послугами російського. Але восени, будемо сподіватися, ситуація зміниться. І наш підшефний корабель буде повноцінно функціонувати. А Сєвєродонецьку буде чим пишатися за вагомий вклад в розбудову морського флоту.

Юридичні консультації – безкоштовно.
З квітня 2002 року існує в нашому місті громадська правова приймальня, що була створена згідно з розпорядженням міського голови Володимира Грицишина. Її мета – надання безкоштовних юридичних консультацій сєвєродончанам, насамперед, громадянам, які потребують соціального захисту та підтримки.
В кімнаті № 18 міської ради чотири рази на місяць відвідувачів чекають кваліфіковані фахівці в галузі юстиції, правоохоронних органів та інших організацій. Як свідчить аналіз, громадська приймальна користується попитом. За час її існування за юридичною допомогою сюди звернулось майже 640 городян. Щоправда, поступово кількість питань зменшується. Це свідчить, що життя сєвєродончан все більш йде в правовому полі і не потребує додаткового звернення за юридичною допомогою. Наприклад, якщо в 2003 році громадську правову приймальню відвідало 200 осіб, то в 2005-му – 116-ть. У тому числі майже в три рази скоротилося число питань з трудових відношень (працевлаштування, скорочення штатів, оформлення записів трудової книжки), майже в два рази – з соціальних питань, на 26 відсотків – з комунальних проблем (обслуговування житлового фонду, реструктуризація боргів тощо). За п'ять місяців поточного року до громадської приймальні звернулося 47 сєвєродончан.
Робота громадської приймальні постійно знаходиться під контролем виконкому міської ради. Нещодавно на його засіданні була заслухана інформація про роботу приймальні і прийнята до відома.

Малий бізнес.
Міський відділ статистики підбив підсумки роботи малих підприємств Сєвєродонецька за 2005 рік. Як свідчить аналіз, малий бізнес міста розвивається з роками по тим напрямкам, які дозволяють отримувати прибутки та давати городянам робочі місця.
Про ефективність його роботи свідчить такий факт. Середня кількість зайнятих працівників на малих підприємствах Сєвєродонецька склала торік 7,9 відсотка зайнятих у малому бізнесі Луганщини. У той же час цими структурами реалізовано продукції, робіт та послуг на суму, що складає 9,9 відсотка загального обсягу реалізації малими підприємствами Луганської області. Та й взагалі, за обсягами реалізованої продукції Сєвєродонецьк посідає друге місце в області, поступаючись лише Луганську. Доречи, торік цей показник був на 6,4 відсотка більше, ніж у 2004 році.
За даними праці, як відомо, оцінюється і заробітна плата. Середньомісячна зарплата всіх працівників по малим підприємствам Сєвєродонецька на 50 гривень перевищує середньообласний показник. Найбільша зарплата спостерігається за такими видами діяльності, як промисловість, будівництво тощо. Будівництво та промисловість за 2005 рік мають після торгівлі найбільший обсяг реалізованих робіт – відповідно 18,3 та 16,2 відсотка.
Малий бізнес організував робочі місця для багатьох сєвєродончан. Питома вага найманих працівників малих підприємств міста склала торік 18,5 відсотка зайнятих на усіх підприємствах міста. При цьому найбільша кількість городян (близько 1,3 тисячі) працює на малих підприємствах, що займаються промисловістю. В будівництві зайнято майже 1,2 осіб, на третьому місці оптова та роздрібна торгівля (включаючи торгівлю транспортними засобами та послуги з їх ремонту) - понад 1 тис. осіб.