З заявою – до міської ради.
Виконком міської ради на своєму засіданні розглянув стан роботи з письмовими та усними зверненнями громадян за перше півріччя поточного року. За цей період загальна кількість звернень до міської ради склала 840. Надійшло понад дві тисячі 600 звернень, пропозицій та клопотань.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилось число звернень (письмових та на особистий прийом) від ветеранів праці, пенсіонерів, а також інвалідів та учасників війни. Майже вдвічі скоротилася кількість звернень сєвєродончан через вищі органи влади.
В січні-червні громадян турбували різноманітні питання, які вони порушували перед посадовими особами міської ради. Більш всього надійшло звернень з житлових питань, житлово-комунального та дорожнього господарства, соціального захисту. Разом з тим, скоротилось число заяв з проблем соціального захисту. Зменшилась також кількість звернень з питань охорони здоров`я, транспорту.
Розглянувши підсумки роботи зі зверненнями громадян, виконком своїм рішенням зобов’язав керівників структурних підрозділів міської ради і надалі уважно та відповідально відноситися до цієї роботи.
Цінові сюрпризи.
Ціни на продовольчі товари постійно підносять нам сюрпризи. Ми вже звикли, що останні - не з числа приємних. Однак бувають і виключення. В червні, як свідчать дані міського відділу статистики, в Северодонецьку на 19,2 відсотка подешевшали яйця, на 43,4 відсотка – помідори, на 3,7 відсотка - масло вершкове, на 2,4 відсотка – сало, на 17,9 відсотка – банани. В числі продовольчих товарів, на які в червні знизились ціни, - сири плавлені та бринза, печиво та пряники, крупи манна, гречана, вівсяна, огірки, гриби.
Однак зафіксовано червневе подорожчання на птицю, рибу живу та охолоджену, томатний соус, кетчуп, фруктово-ягідні соки, вафлі, сіль, бобові, картоплю, кісточкові плоди, безалкогольні напої та мінеральну воду.
Що винен – повернути повинен.
Сєвєродонецьк продовжує працювати над скороченням заборгованості із заробітної плати. За даними міського відділу статистики, станом на 1 червня цей борг зменшився на 1,4 відсотка проти заборгованості станом на початок поточного року.
При цьому левова частка заборгованості із заробітної плати залишається за підприємствами-банкрутами. Вона дорівнює 59,9 відсотка.
Щодо економічно активних підприємств, то вони станом на 1 червня скоротили суму невиплаченої заробітної плати у порівняні з початком 2006 року на 78 відсотків. Доля цих підприємств в загальній сумі заборгованості складає 8,8 відсотка, тоді як станом на кінець минулого року була 40 відсотків.
Ситуацію з погашенням заборгованості постійно тримає на контролі відповідна комісія міськвиконкому. У першому півріччі вона провела 13 засідань, на яких керівники та бухгалтери 35 підприємств різної форми власності були заслухані з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати. А управління праці та соціального захисту населення міської ради в січні-червні перевірило додержання законодавства про оплату праці на 61 підприємстві. Щомісяця інформація про стан справ надається до прокуратури міста.
Сєвєродонецьк – з прибутком.
Підбиті статистичні підсумки фінансової діяльності міст та районів Луганщини за січень-травень. Дані міського відділу статистики свідчать, що економіка Сєвєродонецька працює з прибутком. Фінансовий результат від звичайної діяльності суб`єктів господарської діяльності до оподаткування в нашому місті склав майже 31,5 млн. гривень.
По Луганщині в цілому цей показник дорівнює майже 120 млн. гривень. Крім Сєвєродонецька, позитивний фінансовий результат мають ще чотири з 14-ти міст та чотири з 18-ти районів області.