Коломойському повідомили про підозру у заволодінні коштами "Приватбанку" у 9,2 млрд грн
Детективи НАБУ повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ "ПриватБанк" Ігорю Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.
Як повідомляє НАБУ, справа стосується подій січня-березня 2015 року.
За даними слідства, в той час Коломойський, який також був керівником Дніпропетровської ОДА, розробив план заволодіння коштами "ПриватБанку" з метою "подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку".
"Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю. Надалі частину суми у розмірі понад 446 млн грн з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох", - йдеться у повідомленні.
"Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара "ПриватБанку" (Коломойського, - ред.). Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу "ПриватБанку" на виконання вимог Національного банку України", - зазначає НАБУ.
Агентство перерахувало підозрюваних:
- колишній кінцевий бенефіціарний власник ПАТ КБ "ПриватБанк", організатор групи;
- колишній Голова правління ПАТ КБ "ПриватБанк";
- заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ "ПриватБанк";
- заступник Голови Правління ПАТ КБ "ПриватБанк" – директор казначейства;
- начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПАТ КБ "ПриватБанк";
- заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ "ПриватБанк".
Їхні дії кваліфікували за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Заступника керівника напрямку – директора департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ «ПриватБанк» затримаи у порядку ст. 208 КПК. Досудове розслідування триває.
НАБУ нагадує, що це вже четвертий епізод у справі заволодіння коштами "ПриватБанку".
Нагадаємо, Коломойський отримав від СБУ підозру у шахрайстві 2 вересня. Радник глави Офісу президента Сергій Лещенко стверджує, що Коломойський фігурує у матеріалах слідства як громадянин Ізраїлю та Кіпру. Суд арештував Коломойського на 60 днів із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень, натомість заставу він вносити не став і перебуває у СІЗО.
The Economist, аналізуючі останні події в Україні і боротьбу з корупцією, зазначає, що чи постане олігарх Ігор Коломойський перед судом і чи вдасться змінити ситуацію в українському міністерстві оборони певною мірою визначатиме, наскільки Захід готовий продовжувати підтримувати фінансування України.
- 337 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 У ЗМІ звернули увагу на відеозвернення путіна, де він сказав про удару по Дніпру
- 15:45 “Вибору не лишається”: черги до лікарів у Сіверськодонецьку займають з ночі
- 15:01 У ГУР назвали мету російської армії до кінця зими
- 14:15 ЛДМУ ініціює створення першої університетської лікарні на Рівненщині
- 14:00 "Наш обов’язок – пам’ятати, згадувати й говорити світу правду", - Зеленський вшанував пам'ять жертв...
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11070
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5278
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3909
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1034