Черговий звіт (№ 14) про бездарно витрачені чиновниками УПтаСЗН бюджетні кошти. Справа № 360/4939/20

377.. Черговий звіт (№ 14) про бездарно витрачені чиновниками УПтаСЗН бюджетні кошти. Справа № 360/4939/20


Надаю черговий звіт про результати "праці" Управління праці та соціального захисту населення м. Сєвєродонецька (далі: УПтаСЗН) по бездарному витрачанню коштів міського бюджету. За 14 приведених епізодів ця сума зросла ще на 848.80 грн і дорівнює (840.80 грн х 10 + 173.50 грн + 1000.00 грн х 3= 11581.50 грн).

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ: Компенсацію судового збору стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань УПтаСЗН (читайте: за рахунок коштів сєвєродончан, які оплачуються ними у вигляді податків), а не чиновників, які спричинили збитки через свою некомпетентність та бездіяльність*.
(* В рамках адміністративного судочинства: бездіяльність - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України).

До Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви до УПтаСЗН, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії УПтаСЗН щодо відмови в призначенні та виплаті щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
- зобов`язати УПтаСЗН призначити та виплатити щомісячну адресну допомогу.
Позивач звернулася із заявою про поновлення виплати щомісячної адресної допомоги, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України.

Відповідач відмовив позивачу у задоволенні його заяви.

Від представника УПтаСЗН надійшов відзив на адміністративний позов, в якому представник відповідача позовні вимоги не визнає.

Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, просив відмовити в позовних вимогах позивача в повному обсязі.

Суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Не призначивши позивачу за його заявою щомісячну адресну допомогу УПтаСЗН допустило протиправну бездіяльність.

Суд вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до УПтаСЗН про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність дії УПтаСЗН щодо відмови позивачу у призначені щомісячної адресної допомоги.
Зобов`язати УПтаСЗН призначити позивачу щомісячну адресну допомогу, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань УПтаСЗН до Державного бюджету України судовий збір в сумі 840,80 грн.

Більш детально див.: Справа № 360/4939/20. https://reyestr.court.gov.ua/Review/94323359

УПтаСЗН утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Така ситуація, я вважаю, склалася через невиконання своїх обов’язків посадовими та службовими особами органу місцевого самоврядування, які повинні регулярно виконувати перевірку ефективності праці свого підрозділу.
Не завадило б цю суму стягнути з винних осіб за їх бездіяльність та невиконання службових обов’язків.
В першу чергу, - з заступника міського голови, начальника відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування Степаненко Ірини Вікторівни, якій підпорядковується УПтаСЗН.
А також утримати частину заробітної плати, одержану виконавцями УПтаСЗН, які займалися розглядом заяви позивача, та частину заробітної плати керівників УПта СЗН за таке «керівництво» (начальник УПтаСЗН – Василенко Наталія Вікторівна).

Вважаю, що нанесені бюджету матеріальні збитки недолуге керівництво УПтаСЗН та ВЦА повинно відшкодувати.
Начальник УПтаСЗН та його підлеглі:
- по-перше, залишають велику частину громадян без передбачених законодавством соціальних виплат. Більшість соціально незахищених громадян не спроможні звернутися до суду через відсутність необхідних знань. Для звернення до суду необхідно мати значні кошти для сплати судового збору, інших судових витрат, послуг адвокатів.
Не звертаючись до суду, - громадяни так і не одержать передбачені законодавством соціальні виплати;
- по-друге, громадяни, у яких є вказані кошти, і які наважуться звернутися до суду, повинні пройти через значні фізичні та моральні страждання, проходячі пекельні кола судової бюрократії;
- по-третє, навіть маючи законне право, суд не завжди прийме рішення на користь пересічного громадянина;
- по-четверте, при прийнятті судом рішення на користь громадянина, значна сума з бюджету буде витрачена на компесацію судового збору, інших судових витрат;
- по-п’яте, при прийнятті судом рішення на користь громадянина, значна сума з бюджету буде витрачена на оплату марної, і навіть шкідливої, «праці» віконавців з УПтаСЗН, в т. ч., і начальника управління.

Це тільки невелика частина розбазарювання грошей платників податків бездарним керівництвом УПтаСЗН.
Потрібні радикальні дії. Адже розбазарювання грошей продовжується.
В 2020 році начальниками були Василенко, Гавриленко, Урядов.
І - знову Василенко.
Більше "ліжок" немає?

«Пенсіонер Козлов»