Діяльність природоохоронної прокуратури у сфері земельних відносин

Враховуючи, що питання дотримання вимог земельного законодавства є одним з пріоритетних напрямків прокурорської діяльності вживаються заходи, щодо відновлення порушених інтересів держави та громадян заходами повного відшкодування заподіяної шкоди, тощо.

Так, за результатами проведених перевірок додержання вимог земельного законодавства на території Новоайдарського району до місцевого суду заявлено 7 позовів в інтересах громадян щодо стягнення заборгованості з орендної плати за земельні паї з ТОВ « Добромір». Позови судом розглянуті.

Крім того, Лисичансько-Рубіжанською міжрайонною природоохоронною прокуратурою за результатами проведених перевірок вимог земельного законодавства на території Кремінського району заявлено позов до Кремінського суду у відношенні гр.-ки К., яка незаконно отримала Державні акти на право власності на земельні ділянки . Позов судом розглянуто та задоволено. Проведені перевірки з питань засмічення земель відходами життєдіяльності під час виробництва продукції сільського господарства та мисливства на території Старобільського району. За результатами перевірки прокуратурою заявлено позов у відношенні одного з приватних підприємців про відшкодування шкоди у розмірі 10 842 грн. заподіяної внаслідок засмічення землі.

Старший прокурор Лисичансько-Рубіжанської міжрайонної природоохоронної
прокуратури молодший радник юстиції Л.Позднякова