Коротка історична довідка по Сєвєродонецьку

Сєвєродончани вважають своє місто особливим. Воно сонячне, затишне, комфортне для життя. Влітку тут багато зелені, квітів, і навіть важко повірити, що понад сім десятиліть тому тут, на лівому березі Сіверського Дінця, не було нічого, окрім пісків та перекоти-поля. Тепер же стоїть сучасне білосніжне місто, яке розвивається, наближаючись до європейських стандартів.

За одною з легенд, князь Ігор, якого ми знаємо зі “Слова про полк Ігореві”, тікав з половецького полону кружним шляхом, по нашому Сіверському Дінцю, і річка сприяла йому, дала сили. Можливо, Сіверський Дінець і має якусь особисту позитивну ауру, але більш всього своїм народженням Сєвєродонецьк зобов’язаний, звичайно ж, людям.

Народження Сєвєродонецька пов’язано з будівництвом у тридцяті роки азотно-тукового комбінату (зараз це – об’єднання “Азот”). Урядом було прийнято рішення побудувати найбільший у державі азотно-туковий комбінат. На будівельний майданчик їхали з усіх куточків країни фахівці, випускники інститутів, технікумів, молоді робочі . Спочатку селище мало всього два бараки, а вже в 1938 році в ньому налічувалося близько 30 двоповерхових будинків і 3 тисячі мешканців. У 1958 році Сєвєродонецьку надано статус міста, на той час в ньому мешкало 33 тисячі чоловік.

Зараз - це один з найкрупніших промислових, наукових, культурних центрів Донбасу, місто хіміків, створювачів електронно-обчислювальної техніки для атомних станцій, будівельників, художників, поетів, спортсменів. В місті діють шість вищих навчальних закладів, музичні та художні заклади, державний драматичний театр, виставкова зала, Льодовий палац спорту, стадіони, басейни для плавання. Щорічно в Сєвєродонецьку проходить Всеукраїнський фестиваль дитячої поезії.

В Сєвєродонецьку багато скверів, є парк, улюбленим містом відпочинку стали два рукотворних озера, розташованих в межах міста, а поряд з ним багато природних озер, де побудовані туристичні бази сєвєродонецьких підприємств.
За своїм економічним та соціальним розвитком Сєвєродонецьк входить до десятки найкращих міст України.

--
Інформація прес-служби міської ради Сєвєродонецька