Інформація про порядок функціонування телефонів «гарячої лінії» та електронні поштові адреси Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області

Законом України “Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції від 02.07.2015 за № 577-VIII внесено зміни та доповнення до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян».
Закон розширив шляхи надходження звернень до відповідних органів, уповноважених їх розглядати, за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку.
Запроваджено можливість подання громадянами усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронні звернення).
Відповідно до ст. 5 Закону у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
При цьому, відповідно до «Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України», затвердженої наказом Генеральної прокуратури України від 20 грудня 2017 року № 357 електронне звернення без електронного підпису надсилається у вигляді скан- або фотокопії звернення з підписом заявника із зазначенням дати.
Прийом звернень у Сєвєродонецькій місцевій прокуратурі здійснюється у робочий час щодня, крім вихідних.
- Сєвєродонецька місцева прокуратура - zvernennia.prok.sever@gmail.com, телефон «гарячої лінії» (06452) 4-30-53;
- Рубіжанський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури - prok.rubizhne@gmail.com, телефон «гарячої лінії» (06453) 7-62-61;
- Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури - prok.kreminskiy@ukr.net, телефон «гарячої лінії» (06454) 3-11-81;
-Новоайдарський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури - prok.novoaydarskiy@gmail.com, телефон «гарячої лінії» (06445) 9-40-54.