Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень

Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою відповідно до статті 26 Закону України «Про прокуратуру» здійснюється нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, в Ізоляторі тимчасового тримання № 1 Головного управління Національної поліції в Луганській області.

Установа розташована за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, буд. 14 та введена в експлуатацію у 2017 році.

Ізолятор тимчасового тримання № 1 ГУНП в Луганській області у поточному році обслуговував Сєвєродонецький, Рубіжанський та Кремінський ВП ГУНП, Сєвєродонецький, Рубіжанський та Кремінський міськрайонсуди, прокуратуру Луганської області, військову прокуратуру, СБУ.

У першому півріччі 2019 року наглядова діяльність здійснювалася у формі регулярних, а також раптових перевірок додержання законів у діяльності цієї установи. До проведення перевірок залучались спеціалісти Держпродспоживслужби в Луганській області, Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області, лікарі закладів охорони здоров’я м. Сєвєродонецька.

Перевірками встановлені порушення медичного та санітарно-протиепідемічного забезпечення осіб, взятих під варту; порядку приймання і вручення передач. У травні поточного року виявлено факт поміщення до ізолятору осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину всупереч вимог кримінального процесуального законодавства, яких після втручання прокурора негайно звільнено з установи.

За результатами проведених перевірок та виявлених порушень Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою на ім’я керівництва Головного управління Національної поліції в Луганській області внесено 3 документи реагування про усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяли, 2 з яких розглянуті та задоволені, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 особу, 1 документ реагування знаходиться на розгляді.

Крім того, за результатами особистого прийому та розгляду звернень осіб, утримуваних в установі, прокурорами Сєвєродонецької місцевої прокуратури внесено відомості до ЄРДР та розпочате досудове розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 383 КК України.

Прокурор
Сєвєродонецької місцевої прокуратури Д.О. Куцелепа