Призначення та виплата житлової субсидії у грошовій формі

У зв’язку із змінами, які внесені до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, житлова субсидія з травня 2019р. виплачується у грошовій готівковій формі через Пенсійний фонд України або АТ “Ощадбанк” та у безготівковій грошовій формі шляхом перерахування коштів призначеної субсидії АТ “Ощадбанк” до житлово-комунальних підприємств.

Відповідно до цього, розмір призначеної субсидії з 01.05.2019р. не буде зазначатись в інформаційних листах, які надходять щомісяця від КП “ЖС “Світанок”.

За отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ “Ощадбанк”. Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.

Щодо повернення надміру перерахованих коштів

Згідно п.22 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995р. №848, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином до державного бюджету.

У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

 УПтаСЗН виконало перевірку перерахованих коштів субсидії за опалювальний період 2018-2019р.р.

В ході перевірки з’ясовано, що після виконаних перерахунків субсидії у зв’язку з встановленням (зняттям) приладів обліку теплової енергії, певній кількості отримувачам субсидії були виплачені зайві кошти.

УПтаСЗН письмово повідомило цих громадян про необхідність повернення до Держбюджету надміру перерахованих коштів.

У разі неповернення коштів, на наступний період субсидія не призначається.

Комментарии для сайта Cackle