Факти щодо асфальтобетонного заводу у селі Воєводівка

Факти щодо асфальтобетонного заводу у селі Воєводівка

У зв’язку з поширенням у ЗМІ недостовірної інформації щодо начебто наданих міської радою дозволів на будівництво асфальтобетонного заводу у селищі Воєводівка, наводимо дійсні факти, пов’язані з цим конфліктом, що занадто затягнувся.

У селі Воєводівка, що входить до складу Сєвєродонецька, за адресою вул. Богдана Лищини, 2-н, розташоване товариство з додатковою відповідальністю «Сєвєродонецький завод будівельних конструкцій та матеріалів» (далі СЗБКМ), код 01235828, види діяльності 25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій, бенефіціарний власник А.М.Перекупка.

Державним Актом 11-ЛГ № 006116 від 12.09.2000 підприємству СЗБКМ в постійне користування надано земельну ділянку площею 5,2527 га.

В подальшому земельне законодавство змінилося, і зараз для приватного підприємства не передбачене право постійного користування земельною ділянкою – воно може користуватися ділянкою за договором оренди, чи взявши її у приватну власність. Проте у законі є прогалина - переоформлення права постійного користування на власність чи оренду відбувається виключно за ініціативою землекористувача. А пан Перекупка переоформлювати земельну ділянку у власність чи в оренду не бажає. Крім того, він не бажає звертатися до компетентних органів щодо присвоєння ділянці кадастрового номера. Тому міська рада очікує внесення змін до земельного законодавства, які дозволять переоформлювати такі ділянки навіть без бажання землекористувача. І тоді це зробить. Проте, зараз про інше.
17.01.2018 року у місті Київ було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Український шлях», код 41874219, з основним видом діяльності 42.11 – будівництво доріг і шосе.

09.10.2018 року ТОВ «Український шлях» уклало договір купівлі-продажу №5.18 на поставку обладнання для виготовлення асфальтобетону «Асфальтний завод MARINI TOP TOWER 3000P» в зборі з ТОВ «Меса-Дорбуд. Постачальник мав демонтувати обладнання (воно не нове) у місці його знаходження, доставити за новим місцем експлуатації, здійснити його монтаж, пуск та налагодження.

01.11.2018 року ТОВ «Український шлях» уклало договір №16, яким орендувало у СЗБКМ приміщення під розміщення виробництва асфальтобетону. Крім нежитлового приміщення площею 200 кв.м. за цим договором надавався в оренду асфальтований майданчик для розміщення модульного виробництва асфальтобетону та залізнична колія довжиною 250 м.
Установка обладнання відповідно до цих господарських договорів почалася на початку лютого 2019 року без будь яких узгоджень з містом - жодних дозволів чи погоджень щодо забудови території чи розміщення виробництв Сєвєродонецька міська рада та її виконавчі органи до цієї події чи опісля неї не надавали. Водночас розміщення виробництва асфальтобетону на майданчику СЗБКМ викликало протести жителів села Воєводівка, їхні звернення в різні інстанції. У тому числі – до Сєвєродонецької міської ради. Скарги стосувалися перш за все ймовірного погіршення екологічного стану – забруднення атмосфери викидами шкідливих речовин, які виділяються при термообробці бітуму. А це виробництво розміщується в 100 метрах від найближчих будинків селян.

Власник асфальтобетонного заводу ТОВ «Український шлях» не звертався до Сєвєродонецької міської ради та її виконавчих органів з заявою про надання дозволу на розміщення виробництва, не надавав результати ОВНС та експертиз. Тож і дозволу на розміщення потенційно екологічно шкідливого виробництва міська рада не надавала. Припинення діяльності підприємства за відсутності таких дозволів є компетенцією екологічної інспекції, а не міської ради.

Що стосується виконання будівельних робіт без передбачених законом погоджень, то це є компетенцією відділу державного архітектурно-будівельного контролю (відділ ДАБК) Сєвєродонецької міської ради. На підставі скарг жителів села Воєводівка та звернення прокуратури, цим відділом 22.02.2019 року було видано наказ №22-02 про проведення позапланової перевірки на об`єкті: «Будівництво заводу з виробництва асфальтобетону на території заводу будівельних конструкцій та матеріалів за адресою, вул. Ліщини, буд. 2Н».

20.03.2019 року співробітниками ДАБК було складено акт візуального огляду, в якому зазначено факт будівництва асфальтобетонного заводу.

26.06.2019 року було складено акт №75 та протокол про порушення у сфері містобудівної діяльності, припис про зупинення робіт та припис про усунення порушень вимог закону.

10.04.2019 року, оскільки вимоги приписів не були виконані, начальник ДАБК Сєвєродонецької міськради прийняв постанову про накладання на СЗБКМ штрафу на суму 770 тис.грн.

04.07.2019 року Луганський окружний адміністративний суд скасував постанову відділу ДАБН щодо накладання штрафу (справа 360/1864/19), міськрадою подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційне провадження відкрите, рішення очікується у жовтні 2019 року.

Варто зауважити, що Сєвєродонецька міська рада зацікавлена у тому, щоб у місті з’являлися нові робочі місця та нові підприємства. Тим більш у такій важливій на сьогодні сфері, як ремонт доріг. І в майбутньому підприємство «Український шлях» отримає від міської ради усі необхідні узгодження і дозволи. Але це має відбуватися відповідно до українського законодавства, а не шляхом самочинного будівництва. І при цьому мають поважатися законні інтереси жителів міста та селищ (сіл), що входять до складу міста, в тому числі – їхнє право на чисте повітря.

Комментарии для сайта Cackle