Ловлю риби у зимовальних ямах заборонено

З першого листопада на рибогосподарських водоймах Луганської області розпочинається заборона вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах. Вона триватиме до кінця зимового періоду.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Луганським рибоохоронним патрулем видано відповідний наказ. В якому зазначений строк, водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документами можна ознайомитись за посиланням.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судак – 510 грн, сом — 425 грн, щука — 340 грн, сазан (коропа) — 306 грн, білий амур — 255 грн, товстолобик — 255 грн, білизна — 255 грн, рибця звичайна — 255 грн, лящ — 170 грн, лин — 119 грн, плітка — 85 грн, краснопірка — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирка — 34 грн, карась – 17 грн тощо.

Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області закликає всіх рибалок-любителів та рибалок-спортсменів дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В разі виявлення порушень, особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами діючого законодавства.

Довідкова інформація:

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Репортаж ИРТА:

Комментарии для сайта Cackle