У січні газ для СТКЕ та ТЕЦ подорожчав у порівнянні з груднем на 28,6%

У січні газ для СТКЕ та ТЕЦ подорожчав у порівнянні з груднем на 28,6%

Ціна на газ, який постачається на підприємства теплоенергетики України, у тому числі на КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» та ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль», у січні складає 5500 грн за 1000 куб.м (без ПДВ). А у грудні він коштував 4276 грн. Тобто газ подорожчав на 28,6%. Тож є великий сумнів, що платежі за опалення у січні будуть зменшені, як це у Сєвєродонецьку було з платежами за грудень.

Нагадаємо, що 24 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України постанови № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу, якою теплопостачальним організаціям було рекомендовано змінити розмір нарахувань за послуги з централізованого опалення. Підставою для зміни розміру нарахувань є умова, коли ціна природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), придбаного теплопостачальною організацією у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що врахована у структурі тарифів на теплову енергію, встановлених уповноваженими органами.

Наказом генерального директора СТКЕ Андрія Гавриленка нарахування за грудень 2019 року були зменшені на 21,323%. Сєвєродонецька ТЕЦ звернулася з цього приводу за роз’ясненням до власника – Фонду державного майна. Проте й абоненти ТЕЦ отримали рахунки з нарахуваннями на 16% меншими, ніж у тарифі – підприємство врахувало температуру повітря у грудні. (СТКЕ цього не робило, бо 100% будинків, які опалюються комунальним підприємством, обладнані приладами обліку).

Підвищення ціни природного газу у січні призвело до того, що вона стала більше, ніж закладено у тарифі. Так, у ТЕЦ ціна газу, на яку порахований тариф, складає близько 4900 грн за 1000 куб.м. Тож зменшення нарахування відповідно до Постанови КМУ №1082 є неможливим.

На сьогодні тариф на опалення від СТКЕ складає 1754,31 грн за ГКал чи 39,03 грн за кв.м. загальної плащі, від ТЕЦ 1634,18 грн за Гкал чи 46,24 грн. за кв.м.

Комментарии для сайта Cackle