Чемпіонат України 2021 з плавання в ластах (дорослі та юніори)

З 19 по 23 травня цього року в м. Бровари (Київська обл.) проходив Чемпіонат України з плавання в ластах серед дорослих та юніорів. Ці змагання були відбірковими стартами перед дорослим і юнацьким чемпіонатами світу.

Луганську область представляли 13 вихованців Сєвєродонецької ДЮСШ ВВС «Садко».

Всього спортсмени Луганщини завоювали 1 золоту, 7 срібних та 5 бронзові нагороди на Чемпіонаті України серед дорослих. Особливо відзначилися такі спортсмени:

• МСМК Валентина Рєзник стала Чемпіоном України на дистанції 400м плавання з аквалангом, 2-уге місце на дистанції 100м плавання з аквалангом, 3-е місце на дистанції 100м плавання в ластах та дві бронзові нагороди в жіночій естафеті 4 по 100 та 4 по 200м.
  • МСМК Володимир Сущенко завоював «срібло» на дистанції 400м плавання в ластах і в естафетному плаванні 4 по 200м серед чоловіків, «бронзу» на 200м плавання в ластах і в естафетному плаванні 4 по 100м серед чоловіків.
  • МС Хрипунова Тетяна зайняла друге місце на дистанції 400м плавання в біластах.
  • МС Шведов Єгор - срібна і бронзова нагорода в естафетному плаванні 4 по 200 та 4 по 100м серед чоловіків відповідно.
  • МС Шепель Альона завоювала бронзову нагороду в жіночому естафетному плаванні 4 по 100м.

Ще більшого успіху домоглися сєвєродонецькі підводники на Чемпіонаті України серед юніорів, завоювавши 5 золотих, 13 срібних та 6 бронзових медалей.

• Так МС Серафима Бесчастна стала Чемпіоном України серед юніорок на дистанції 800м плавання в ластах, була третьою на 100 і 200м плавання в ластах і завоювала дві срібні медалі в естафетному плаванні 4 по 100 та 4 по 200м серед юніорок у складі команди Луганської області (Ляпка М., Прядко Д., Шуліка К., Бесчастна С.). До того ж Серафима на цих змаганнях вперше перевищила норматив Майстра спорту міжнародного класу на дистанції 200м плавання в ластах з результатом 1.34.23.

• Справжній фурор справив виступ Даніла Гальченко, який тричі став Чемпіоном України серед юніорів на дистанціях 50, 100 і 200м в плаванні в біластах, показавши свої найкращі результати і завоював дві срібні нагороди на 400м і змішаному естафетному плаванні 4 по 100м плавання в біластах в складі команди Луганської області (Гальченко Д., Шепель А., Шуліка К., Черенок О.). Також Даніл вперше виконав норматив Майстра спорту України на дистанції 50м в біластах (результат спортсмена 20.49).

• Ксенія Шуліка завоювала перше місце і звання Чемпіона України серед юніорок на дистанції 100м плавання з аквалангом з результатом 43,23.

• КМС Олексій Черенок був третім на дистанції 400м підводне плавання.

Слід зазначити і яскравий виступ самих юних спортсменок в збірній команді Луганської області Маргарити Ляпки і Дар'ї Прядко, які значно поліпшили свої особисті результати і перевищили тимчасовий норматив Майстра Спорту України практично на всіх своїх дистанціях.

Вітаємо спортсменів та тренерів ДЮСШ ВВС «Садко», підготувавши Чемпіонів і призерів: Золотова О.Ю., Полчанову Т.А., Левіна Д.І., Нестеренко В.М. і Борисова Я.О.!

За результатами Чемпіонату України був сформований основний склад національної збірної команди України серед юніорів та серед дорослих, який візьме участь в юнацькому і дорослому Чемпіонатах Світу, які будуть проходити влітку цього року в Італії і Росії відповідно.

Так до складу юнацької команди відібрали Бесчастну Серафиму, Шведова Єгора і Гальченко Даніла, а за дорослу збірну на Чемпіонаті Світу буде виступати Сущенко Володимир.

Спортсмени і тренери висловлюють глибоку подяку Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації і всьому колективу басейну «Садко» (директор Ханювченко О.В.) за прекрасні умови для підготовки до минулих змагань!

Бажаємо нашим спортсменам прекрасної підготовки та успіхів у майбутніх стартах.