“Росіяни змушують жителів окупованих міст Луганщини за їжу йти на референдум”, - Гайдай
Росіяни зруйнували міста та села в Луганській області, а тепер змушують безхатченків за їжу йти на референдум, знищуючи в людині людину. Про це у соцмережах написав голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Він зазначив, що така ситуація склалася в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Попасній, Рубіжному, Гірському, Золотому та населених пунктах цих громад.
“Окупанти фактично знищили ці міста, зробили безхатченками сотні тисяч людей, 90 % з яких евакуювалися. Багато із тих, хто залишився, мешкає у підвалах та сховищах. Спочатку їх звільнили від усього, а тепер вимушують з’явитися на псевдореферендум”, - зазначив він.
Наразі на Луганщині активізовано “агітаційно-роз'яснювальну складов” підготовки до референдуму про входження регіону до складу рф. Окупаційна влада та колаборантський громадський рух під виглядом надання продуктів харчування або будівельних матеріалів організовують зустрічі із населенням нещодавно захоплених територій області.
“Виманюють персональні дані, закликають йти на так званий референдум, вимушуючи людей обмінювати волю на їжу, питну воду та OSB-плити”, - додав очільник регіону Сергій Гайдай.
Стосовно ситуації на фронті він повідомив, що ворог продовжує атакувати, однак сили оборони завдають противнику втрат на всіх напрямках.
“Російська армія, як і раніше, застосовує тактику “випаленої землі”, не шкодуючи цивільне населення та їхні домівки. Так, упродовж 5 серпня в районі лінії фронту між Луганщиною та Донеччиною ворогом було випущено п’ять ракет, ще шість разів працювала ствольна та реактивна артилерія окупанта. Тричі застосовувалися міномети, штурмові дії росіян підтримувалися танковими обстрілами та авіацією”, - поінформував Сергій Гайдай.
За декількома напрямками росіяни намагалися захопити більш вигідні рубежі, покращити тактичне положення, але вимушені були відійти.
Ведуть наступ у напрямку на Бахмут, тривають бойові дії.
- 1506 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Рубіжани у Дніпрі висадили сосни у пам'ять про загиблих захисників
- 18:00 Нові підозри та три справи в суді: результати роботи прокуратури Луганщини за тиждень щодо колаборантів
- 17:00 Харченко призначив нового позаштатного радника
- 17:00 Від Лисичанська до Києва: як під час війни кондитерка Анна Пунтус відновила справу та відкрила новий бізнес
- 16:00 Уродженцю Луганщини В'ячеславу Паскалову просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецьке КП уклало договір щодо придбання геокуполів на майже 6 млн грн 15.04.2026 переглядів: 1092
- На війні загинув захисник із Лисичанська Ростислав Козьменко 14.04.2026 переглядів: 1007
- З трьома валізами з Луганська: як Anabel Arto відновив виробництво після двох релокацій 13.04.2026 переглядів: 930
- Переселенка з Лисичанська пече хліб на Закарпатті та планує відкрити власну пекарню 15.04.2026 переглядів: 896





Нові підозри та три справи в суді: результати роботи прокуратури Луганщини за тиждень щодо колаборантів
Харченко призначив нового позаштатного радника
Уродженцю Луганщини В'ячеславу Паскалову просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ)