В центрі Луганська пролунав вибух в будівлі окупаційної прокуратури - загинув "генпрокурор"

В центрі Луганська пролунав вибух в будівлі окупаційної прокуратури - загинув "генпрокурор"

В будівлі “генеральної прокуратури” самопроголошеної “лнр” в самому центрі Луганська пролунав вибух. Про це повідомляють окупаційні ЗМІ.

“Сильний хлопок в будівлі генпроукратури лнр в центрі Луганська, ройон оцеплений, передає кореспондент риа новости. Місцева влада публікує перші кадри. За попередніми даними, від вибуху є жертви”, - йдеться в повідомленні окупаційних ЗМІ.

Очевидці повідомляють, що вибух стався в кабінеті “генерального прокурора лнр” Сергія Горенка. Він та його заступниця Катерина Стегленко загинули. У соцмережах пишуть, що під час “хлопку”, в кабінеті “генпрокурора” проходила нарада.

Горенко

Заступниця

Як вважають місцеві, Горенка прибрали так звані “мгб лнр”, за наказом ватажка Пасічника. Мовляв, Горенко мав великий авторитет та міг “задвинути дурнуватого голову лнр”.

Вибув "верхівки прокуратури" у соцмережах прокоментував голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Вибух стався зсередини будівлі. Окупаційна влада продовжує стверджувати, що безпекова ситуація в регіоні перебуває під контролем", - написав Гайдай.

Загибель “генпрокурора” підтвердив і директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, колишній помічник омбудсмена в Луганській області Павло Лисянський.

“Генпрокуратура” НВФ “лнр” за повноваженнями прирівнюється до МДБ “лнр” у зв'язку з тим, що так звана “адвокатура” та “судова система” існують там лише на папері. Тому ”генпрокуратура” була однією з трьох силових органів (МДБ, МВС), які виконували прямі вказівки Кремля”, - сказав він.

За інформацією правозахиника, Сергій Горенко – до 2014 року працював в органах МВС України, потім перейшов на бік ворога і лише у 2017 році Горенко став генпрокурором з протекції Пасічника.

Згодом у Горенка з'явилися політичні амбіції та дружба з політиками з рф. Якщо проаналізувати діяльність працівників так званої “генпрокуратури лнр” на новоокупованих рф територіях Луганської області, “прокурорські працівники” роздавали гуманітарну допомогу для фото і організовували іншу суспільно-політичну діяльність.

Прокурор

“Два місяці тому Горенко організував спільну роздачу гуманітарної допомоги разом із “президентом” окупованої частини Грузії – “Південної Осетії”. На свято Святої Трійці Сергій Горенко передав публічно ікону в каплицю Георгія Побідоносця. За вказівкою Горенка, було відремонтовано “вічний вогонь” на окупованій території міста Новопсков.

Згідно з інформацією моїх джерел, Сергій Горенко, мав міцні зв'язки з головою СК РФ Бистрикіним і починаючи з березня 2022 року, став передавати зібраний компромат щодо корупції та крадіжки дотацій з росії. Нібито така діяльність була санкціонована Кирієнком. Якщо резюмувати, то як я й казав раніше в окупантів ідуть внутрішні “розборки” через плани Кремля щодо кадрових призначень на окупованих територіях”, - сказав Павло Лисянський.

Щодо смерті Горенка, правозахиснику повідомили, що причиною міг стати вибух кавомашини, як у 2020 року в одному з відділень МДБ “лнр”.

Також сьогодні на Луганщині зафіксовані обстріли будівель, де перебувал окупанти.

Ваша оцінка: Нет Середня: 5 (6 голосів)