На Буковині вимушені переселенці почали заселятись у модульні будинки, які будує релокована компанія
У селі Чорногузи Чернівецької області вимушені переселенці почали заселятись у модульні будинки.
Про це повідомляє «Суспільне».
Над будівництвом працює релокована компанія з Київщини. Зараз у модульному містечку два будинки. Їх вже заселили переселенці із Запорізької та Херсонської областей.
Як розповів заступник директора будівельної компанії Simple Dim Олександр Кошовий, містечко має складатись з понад 200 будинків. У черзі на поселення перебувають 150 людей.
У будинках є меблі, техніка та інтернет. Помешкання опалюють електричними конвекторами, будівля утеплена базальтовою ватою. Від села до міста Вижниця — три кілометри. Дітей до школи відвозить автобус.
За словами Кошового, невдовзі на території встановлять ще два будинки.
"Ми будуємо їх на виробництві, вони повністю з меблями сюди приїжджають. Ми просто їх підключаємо до системи. До цього ми підготовлюємо інженерні системи, деякий благоустрій", — каже Кошовий.
Також до проєкту долучились підприємства, які займаються освітленням, утепленням та меблями. Наступні планують утеплювати технічною коноплею – це більш екологічно та економно, каже Кошовий.
Один будинок коштує приблизно 18 тисяч доларів. Гроші на це виділили підприємці та інвестори з Японії.
Вимушені переселенці житимуть у модульних будинках безкоштовно два роки, платитимуть лише за комунальні послуги. Потім інвестор може продати модульні будинки на виплату переселенцям або подарувати, по бажанню, чи здавати в оренду.
Нагадаємо, у Тернополі забезпечать житлом 400 переселенців.
Як повідомлялось, у жовтні частина переселенців, які вимушено евакуювалися до Ужгорода, отримають тимчасове житло в новобудовах.
- 3853 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Зеленський не відповів на петицію щодо компенсації за житло на окупованих територіях
- 17:06 Україна у четвер знову стане найспекотнішою країною Європи
- 17:00 Лисичанська МВА надає грошову допомогу на переїзд до місць працевлаштування – як отримати
- 16:46 Визнання Криму російським не вимога до України, це про США, - WP
- 16:00 Після звільнення Лисогор отримав понад 300 тисяч гривень зарплати
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти продовжують виявляти у Сіверськодонецьку “безхазяйне” житло: нові адреси 17.04.2025 переглядів: 6677
- Одна з заступниць керівника Сєвєродонецької МВА отримала понад 1,2 млн зарплати 21.04.2025 переглядів: 4484
- Мільйонери з Луганської ОВА: які статки задекларували чиновники за 2024 рік 17.04.2025 переглядів: 3562
- Луганські ВПО можуть заселитися у модульні містечка у Львові – куди звертатися 18.04.2025 переглядів: 2973

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.