«Ти ж не візьмеш усе життя у багажник»: сєвєродончанка про розставання з рідним містом, улюблену справу та адаптацію на Хмельниччині

  «Ти ж не візьмеш усе життя у багажник»: сєвєродончанка про розставання з рідним містом, улюблену справу та адаптацію на Хмельниччині

Яна Аскєрова – візажист і бровист з Сєвєродонецька. За освітою хімік. В індустрію краси прийшла під час декрету з другою дитиною.

Весільний, денний, вечірній макіяж, довготривала укладка та фарбування брів – цим всім перелік її послуг не обмежується. Окрім створення краси на обличчі, жінка ще й охоче ділиться своїми знаннями з іншими, проводить індивідуальні та групові майстер-класи.

До повномасштабного вторгнення працювала у складі майстрів з макіяжу на національних заходах Ukrainian Fashion Week 2019, Miss Ukraine 2021, випробувала свої сили у конкурсі візажистів і показала гідний результат.

Сьогодні жінка перебуває на Хмельниччині, де продовжує свою бьюті-справу.

Яна розповіла «Сєвєродонецьк онлайн» про своє захоплення, яке переросло в професійну діяльність, про вимушений виїзд з Сєвєродонецька після 24 лютого, адаптацію у новому місті та відновлення роботи.

Про улюблену справу та досягнення

Тяга до мистецтва макіяжу у Яни ще зі шкільних часів, але займатися цим професійно вона почала вже після народження другої дитини.

Жінка допомагала у робочих питаннях своєму чоловікові - засновнику відеопродакшн-студії. Створювала дівчатам образи для зйомки в кліпах: підбирала макіяжі, зачіски, одяг та аксесуари, вела запис до майстрів.

робота

Одна з робіт Яни

«Яно, так тобі треба займатися цим самій», – ця фраза чоловіка стала ключовою і дала поштовх до розвитку Яни в make up-індустрії. Адже після цього сєвєродончанка поїхала у столицю на навчання. Обрала школу Ірини Хомякової, яка є офіційним представником команди візажистів Miss Ukraine і Ukrainian Fashion Week. Там Яна здобула професійні навички й знання, поринула з головою в нову й таку цікаву роботу.

робота

Робота Яни

Після навчання жінка працювала у Сєвєродонецьку, активно розвивалася, здобула довіру багатьох жінок з рідного міста. За плечима Яни участь у складі команди візажистів на Ukrainian Fashion Week 2019 та Miss Ukraine 2021. Сєвєродончанка увійшла в десятку найкращих майстрів у Всеукраїнському конкурсі візажистів від косметичної компанії Oriflame. Яна говорить, що відбір був дуже серйозним, а сама робота на таких заходах викликала приємні хвилювання та емоції.
Жінка постійно підвищує свою кваліфікацію, дізнається про нові техніки, тренди та сама навчає людей як індивідуально, так і в групах. Проводить курси «Бровист з 0», «Ламі брів та вій» та «Макіяж для себе».

робота

Одна з робіт Яни

Їхали впродовж чотирьох днів із зупинками  

23 лютого візажистка робила пробний макіяж для нареченої. Останні числа лютого були розписані, у ці дати мали відбутися весілля.

«Ян, давай поїхали», – казав в той день чоловік, але ж візажистка не хотіла підводити своїх клієнток, які записалися за пів року до важливої дати. Та вже наступного дня звичне життя Яни змінилося, як й у багатьох українців.

Родина

Яна з родиною

Тоді жінка зібрала свою робочу валізу з косметикою та разом з родиною перемістилася до батьків на іншу вулицю. Там пробули майже тиждень, зустріли день народження сина. Впродовж тих днів, що залишалися у рідному місті, намагалися підтримати й військових, варили їм кашу.

Яна говорить, що сидіти було страшно, але й рухатися з місця одразу не наважувалися, бо ж ширилися різні чутки.

«Дуже страшно було їхати. Тут бомблять, тут історії ходять, що люди поїхали й їх там розстріляли, там спалили, там вибухнуло...», – згадує вона.

Та все ж таки ризикнули та попрямували на Хмельниччину. Їхали туди впродовж чотирьох днів із зупинками на ночівлю. Яна говорить, що взяли з собою деякий одяг, робочий інструмент та дитячі книжки.

«Ми їхали й взагалі не знали, що і як. Ти ж не візьмеш усе життя у багажник», – каже наша співрозмовниця.

Життя на новому місці

Сьогодні вже рік, як родина проживає у Кам'янець-Подільському. Діти закінчили дистанційне навчання і вже з нового навчального року почали навчатися у місцевій школі.

«Дітей зустріли чудово. Люди всі дружні, один одного підтримують, завжди запитують: «Як рідні, як дім?», – розповідає переселенка.

діти

Діти майстрині

Син Яни займається на турніках, там він познайомився з багатьма хлопцями й швидко влився у компанію. Донька також знайшла собі подружок, у вільний час відвідує художню школу та IT-курси при університеті. Та й сама Яна довго не сиділа вдома, у перший же місяць, як приїхали на Хмельниччину, почала працювати в маленькій студії – робила дівчатам брови. Згодом перейшла у салон краси.

«Мені було трошки легше сприйняти адаптацію. Інше місто, люди, робоче місце, але я займалася улюбленою справою», – ділиться наша співрозмовниця.

робота

Робота Яни

На новому місці у Яни з'явилися постійні клієнти. Візажистка продовжує передавати свої знання і навчати дівчат вигідно підкреслювати риси свого обличчя. Нещодавно сєвєродончанка пройшла курси SMM. Окрім гарних мейкапів, тепер вона робить іншим майстрам відео, допомагає з просуванням соціальних мереж. 

«Дуже сумую за своїм рідним містом, за людьми, за близькими… Звісно, хотілося б повернутися, але… Ми ж розуміємо, що після деокупації потрібно буде розмінування, відновлення лікарень, шкіл тощо… А поки ми тут», – говорить сєвєродончанка.