«Директорці» школи, яка впроваджує російські стандарти освіти на Луганщині, світить тюрма

 «Директорці» школи, яка впроваджує російські стандарти освіти на Луганщині, світить тюрма

Прокурори Щастинської окружної прокуратури Луганської області направили до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки, яка сприяла впровадженню російських стандартів освіти (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

За даними слідства, 41-річна депутатка Новоайдарської селищної ради, у травні 2022 року підтримала дії окупаційної влади так званої «лнр». Вона, попри відновлення роботи Новоайдарського ліцею у дистанційній формі на підконтрольній Україні території, не виїхала та не приступила до виконання обов’язків директора.

Обвинувачена натомість умисно обійняла посаду директора в так званому «Державному загальноосвітньому закладі лнр «Новоайдарська середня школа».

«Керівниця» навчального закладу організовує освітній процес за стандартами рф, проводить перекваліфікацію вчителів української мови та літератури на вчителів російської мови та літератури, видає документи про освіту за стандартами рф та «лнр» і всіляко взаємодіє з іншими структурами на тимчасово окупованій території регіону.

Матеріали обвинувачення передали до Тернівського міського суду Дніпропетровської області для розгляду по суті.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За вчинене їй загрожує позбавлення волі строком до 3 років з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Нагадаємо, затримали інформаторів окупантів.