У Дніпрі заарештували групу поліцейських з Луганщини за вимагання хабарів
У Дніпрі взяли під варту групу поліцейських з Луганщини, підозрюваних у вимаганні хабарів від наркозалежних – на арешті наполягала прокуратура.
Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.
Прокурори Луганської обласної прокуратури відстояли в апеляційній інстанції позицію щодо обрання запобіжного заходу – тримання під вартою – трьом правоохоронцям, які підозрюються у вимаганні хабарів від наркозалежних осіб.
Дніпровський апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора й таким чином скасував домашній арешт.
Фігурантів відправили до СІЗО безпосередньо з зали суду. Як альтернативу визначено заставу: одному максимальну – 805 тисяч 200 гривень, ще двом – по 536 тисяч 800 гривень.
За даними слідства, наприкінці 2021 року оперуповноважені Рубіжанського відділу поліції розробили схему отримання неправомірної вигоди.
До «співпраці» залучили містянина, який знаходив наркозалежних та підкидував або збував їм заздалегідь отримані від поліцейських наркотичні речовини.
Надалі підозрювані імітували викриття організованого ними «злочину». Незаконно затримували громадян, проводили обшуки житла, вимагали «грошову винагороду» за уникнення кримінальної відповідальності.
Слідство задокументувало передачу правоохоронцям 18 тис. гривень. В іншому випадку їм довелося припинити реалізацію злочинного плану.
Після проведення ряду слідчих та процесуальних дій фігурантам повідомили про підозру. Їхні дії кваліфіковані за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:
- порушення недоторканості житла (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 162);
- незаконне зберігання та перевезення з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин (ч. 2 ст.307);
- одержання неправомірної вигоди з використанням службового становища, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст.368);
- незакінчений замах на одержання неправомірної вигоди з використанням службового становища (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.368);
- завідомо незаконне затримання, вчинене з корисливих мотивів (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст.371).
Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у Краматорську.
Нагадаємо, повідомили про підозру поліцейському та надзвичайнику з Луганщини.
- 1197 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 На Алеї Захисників Луганщини у Дніпрі встановили меморіал загиблим прикордонникам
- 17:00 Гумштаб Лисичанської МВА переїхав на новий Telegram-канал
- 15:00 На Запоріжжі загинув 44-річний військовий з Рубіжного
- 12:30 Луганський театр урочисто відкрив новий сезон у Києві. Колектив підтримало обласне керівництво
- 10:15 З ТОТ Луганщини визволили ветерана ЗСУ та військового НГУ, які пережили катування й рабство
Найпопулярніші новини за тиждень:
- ЛОВА: На Луганщині партизани знищили обладнання на залізниці, ускладнивши логістику окупантам (ВІДЕО) 14.10.2025 переглядів: 5879
- Вища рада правосуддя звільнила суддю з Луганщини за істотний дисциплінарний проступок 14.10.2025 переглядів: 3442
- Лисичанська МВА почала прийом заяв на допомогу дітям військових до Дня Святого Миколая 14.10.2025 переглядів: 2109
- Окупанти атакували поблизу одинадцятьох населених пунктів на східних напрямках 15.10.2025 переглядів: 1292