Окупанти завдали шкоду довкіллю Луганщини на понад 475 мільярдів
Збитки від військових злочинів рф проти довкілля Луганщини складають більше 475 мільярдів гривень. На підставі отриманих Державною екологічною інспекцією у Луганській області даних, з початку бойових дій окупанти частково знищили лісовий фонд Луганщини на площі понад 26 тисяч гектарів. Загальний розмір шкоди від цього складає понад 180 мільярдів гривень.
Про це повідомила Луганська ОВА.
Унаслідок пожеж зазнали пошкоджень території природно-заповідного фонду. А саме: Національний природний парк «Кремінські ліси», гідрологічний заказник місцевого значення «Кремінські каптажі» та частина Луганського природного заповіднику «Трьохізбенський степ».
Через використання окупантами важкої зброї та заборонених Женевською конвенцією фосфорних боєприпасів, а також важких вогнеметних систем «Сонцепьок», зазнали ушкоджень об’єкти інфраструктури, промисловості та життєзабезпечення. Через це відбулося засмічення земельних ділянок залишками боєприпасів, устаткування та споруд, а також через пожежі даних об’єктів стався викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Інспекція на сьогодні зафіксувала 45 випадків вчинення військами рф злочинів проти довкілля Луганської області, за якими розрахували збитки на суму 475 112 573 537 гривень.
Ураження зазнали будівлі та території об’єктів енергетики, торговельно-розважальних центрів, ринків, закладів освіти та об’єкти промисловості.
Через постійні обстріли найбільше страждає земельний фонд Луганщини, як приклад, через знищення окупантами електричної підстанції ПС 500 кВ «Кремінська» з заходами ПЛ 500 кВ Донбаська-Донська та ПЛ 220 кВ Кремінська-Ювілейна, шкода завдана внаслідок засмічення складає понад півтора мільярда гривень.
А через руйнування будівель та устаткування ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» така шкода вже досягає вже понад 253 мільярди гривень.
Державна екологічна інспекція у Луганській області вживає всі можливі заходи щодо фіксації та нарахування збитків, завданих навколишньому природному середовищу Луганщини військовою агресією російської федерації.
Зокрема, під час безпосереднього перебування начальника Анатолія Гацька спільно з військовослужбовцями Збройних Сил України в рамках взаємодії в місцях вчинення злочинів проти довкілля Луганської області збройними формуваннями рф.
Також для цього застосовуються безпілотні літальні апарати, проводиться дистанційне зондування земельних ділянок за допомогою сучасних супутникових технологій та інформаційних ресурсів.
Нагадаємо, окупанти знищили 60 % житлового фонду Красноріченської громади.
- 846 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 Підозру від СБУ отримав «керівник» музею з Луганщини, який поширює пропагандистські наративи рф
- 16:00 Керівниця департаменту комунікацій Луганської ОВА у вересні отримала понад 200 тис. грн зарплати
- 15:00 “Це нахабна брехня”: сіверськодончани прокоментували звіт пасічника путіну про 800 відновлених будинків у “...
- 14:00 Діти луганських ВПО зможуть безкоштовно займатися боксом на Київщині – підписали меморандум
- 13:00 Після удару по складах на Луганщині окупанти поспішно розосереджують боєприпаси, - “АТЕШ”
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Ексзаступниця голови Сіверськодонецької МВА Верховська отримала понад 1 млн грн зарплати 22.09.2025 переглядів: 8326
- «Завод та Сіверськодонецьк будували люди, які вміли мріяти»: розмова з директоркою музею «Азоту» Ольгою Головко 23.09.2025 переглядів: 2539
- У Сіверськодонецьку «гастролери» з рф відповідальність за неякісні ремонти перекидають на місцевих 22.09.2025 переглядів: 2218
- 12 років тюрми загрожує колаборанту з Сіверськодонецька за роботу в окупаційній адміністрації 17.09.2025 переглядів: 1954