СБУ повідомила про підозру особистому раднику терориста Стрєлкова
Служба безпеки України зібрала доказову базу на підсанкційного пропагандиста Ігоря Дуся, який у 2014 році був радником російського терориста Стрєлкова-Гіркіна й наразі позиціонує себе як «православний публіцист».
Про це повідомляє СБУ.
Також він очолює громадську організацію «Народний собор», яка є українською «філією» однойменного російського об’єднання під егідою РПЦ.
Після захоплення Криму зловмисник втік на тимчасово окуповану територію українського півострова.
Там він був постійним «гостем» ефірів російських телеканалів, де виступав у ролі «політичного» або «релігійного» експерта та виправдовував агресію проти України.
Після повномасштабного вторгнення Дусь уже в москві публічно вихваляв учасників окупаційних угруповань рф і закликав бійців ЗСУ не чинити спротив загарбникам.
Крім того, він активно «розганяв» наративи кремля щодо «утисків» представників УПЦ (МП) і вихваляв антиукраїнську діяльність московського патріарха кирила.
Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти підривної діяльності фігуранта проти державної безпеки України.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України).
Наразі зловмисник перебуває на території росії. Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.
Розслідування проводять співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, СБУ задокументувала дії двох колишніх співробітників ДСНС, які перейшли на бік окупантів та обійняли керівні посади у підрозділах «мчс рф», незаконно створених агресором на тимчасово окупованій території Луганської області.
- 627 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 20:15 Ексглаву Держприкордонслужби Дейнеко мобілізували: він очолив Луганський загін
- 19:00 ЛНУ імені Тараса Шевченка запрошує старшокласників на день абітурієнта
- 18:00 Понад 607 тисяч медпослуг за рік: на Луганщині підбили підсумки роботи галузі
- 17:00 Сватівська МВА розпочала прийом документів на отримання грошової допомоги
- 16:00 У Києві луганські ВПО можуть звернутися за консультацією до спеціалістів ПФУ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На війні загинули ще двоє військовослужбовців з Луганщини 26.02.2026 переглядів: 1139
- На війні загинув уродженець Сіверськодонецька Віктор Ярцев 25.02.2026 переглядів: 811
- «Інформація може знищити цілі підрозділи ворога. Конвеєр фотографій може знищити всіх українців на ТОТ», — «Східний» про спротив в окупації 25.02.2026 переглядів: 718
- Підтримка ВПО: родинам з Луганщини передали генератори, термобілизну та продуктові набори 27.02.2026 переглядів: 542


Ексглаву Держприкордонслужби Дейнеко мобілізували: він очолив Луганський загін
Понад 607 тисяч медпослуг за рік: на Луганщині підбили підсумки роботи галузі
Сватівська МВА розпочала прийом документів на отримання грошової допомоги