Судитимуть двох колаборантів, які при окупантах опікуються соцполітикою та освітою в районах Луганщини
Прокурори Старобільської та Щастинської окружних прокуратур Луганської області направили до суду обвинувальні акти стосовно двох осіб за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Слідство встановило, що після повномасштабного російського вторгнення мешканець Марківки Старобільського району, колишній головний спеціаліст відділу ЖКГ селищної ради, почав співпрацювати з представниками самопроголошеної «лнр» .
Спочатку окупанти призначили його очільником «відділу житлово-комунального господарства адміністрації Марківського району лнр» та вже на початку грудня 2022 року ‒ «заступником голови» вказаної адміністрації.
Інший обвинувачений, мешканець Луганська, колишній український правоохоронець. Після 2014 року почав служити в «генеральній прокуратурі лнр» на посаді старшого слідчого. У січні 2023 року фігурант добровільно обійняв посаду «заступника голови адміністрації Новоайдарського району лнр».
Псевдокерівники відповідають за соціальну політику та за організацію роботи навчальних закладів на території районів.
Наразі обвинувачені переховуються на території так званої «лнр».
За протиправні дії їм загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права до 15 років обіймати посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна або без такої.
Спеціальне досудове розслідування вели слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, Служба безпеки України зібрала доказову базу на трьох «посадовців» окупаційних адміністрацій рф у тимчасово захопленій Луганській області.
- 1272 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 20:15 На Луганщині Сили безпілотних систем уразили РЛС «Небо СВ» та склади окупантів (ВІДЕО)
- 19:00 У Мінсоцполітики нагадали ВПО про важливість подання заяви на виплати до 1 червня
- 18:00 росія вибудовує системну модель вилучення майна на ТОТ, – правозахисники
- 17:00 СБУ повідомила про підозру 13 «депутатам муніципальних рад» на окупованій Луганщині
- 16:00 Багатодітній родині з Луганщини придбали будинок на Київщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4537
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1763
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1080
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 890


На Луганщині Сили безпілотних систем уразили РЛС «Небо СВ» та склади окупантів (ВІДЕО)
У Мінсоцполітики нагадали ВПО про важливість подання заяви на виплати до 1 червня
росія вибудовує системну модель вилучення майна на ТОТ, – правозахисники
