Сєвєродонецьке тролейбусне управління збирається закупити техніки на мільйон доларів, – ЗМІ

“Підготовка до деокупації”: Сєвєродонецьке тролейбусне управління збирається закупити техніки на мільйон доларів, – ЗМІ

За результатами тендеру, КП “Сєвєродонецьке тролейбусне управління” Сєвєродонецької міської ради 16 серпня замовило компанії “Автоскладальне підприємство “Кобальт” комунальної техніки на 38 млн грн. Однак станом на 30 серпня транзакцій ще не було.

Про це повідомляє видання “Наші гроші”.

За інформацією, цьогоріч виробник поставить у Дніпро два самоскиди, дві комбіновані дорожні машини, комбіновану машину-автоцистерну та каналопромивну машину на шасі Foton. Договір передбачає аванс у розмірі 20%.

На сайті виробника немає цін. На інших виграних ним торгах ці моделі знайти не вдалось.

“Наші гроші” також зазначає, що перед аукціоном анонімна фірма скинула замовнику посилання на новину щодо заклику Володимира Зеленського до місцевої влади витрачати бюджетні кошти в першу чергу на потреби оборони України. Фірма написала, що президент України чітко написав, що всі непріоритетні витрати мають бути скасовані та гроші перенаправлені на потреби фронту.

“Те що ви робите, купляючи машини для фактично неіснуючого підприємства комунальні машини на 1 млн євро – це справжнє мародерство. Інформація про цю закупівлю обов’язково буде подана на розгляд компетентних органів”, – написав анонім у запитаннях до процедури.

Замовник відповів, що за законом не може застосовувати в роботі інформацію з новинних повідомлень, що ширяться в засобах масової інформації, навіть якщо джерелом виступає президент України. Він визнав, що купує техніку на майбутнє, коли Сєвєродонецьк буде звільнено від окупації.

“Оскільки Замовник не ставить під сумнів майбутню деокупацію міста Сєвєродонецька Луганської області зокрема, та іншої тимчасово окуповану територію України загалом, Замовником відповідно до вимог чинного законодавства України вживаються заходи з формування необхідних ресурсів, техніки, обладнання та засобів, що будуть вкрай необхідними для підтримки життєзабезпечення громадян на звільнених територіях та відновлення пошкодженої інфраструктури міста”, – сказано у повідомленні.

Уже після підписання договору громадянка Наталя Подосіннікова подала звернення в Держаудитслужбу з вимогою зупинити закупівлю: “Вимагаю зупинити цей кримінал під час війни. Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити на військові цілі, закупівлю засобів захисту, медичних засобів для потреб ЗСУ”.

Відповідь ДАСУ досі очікується.

Також у матеріалі зазначено, що “Автоскладальне підприємство “Кобальт” отримало підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Харківською фірмою володіють директор Валерій Пінскій та Андрій Матенко. Всього з 2017 року вона отримала державних підрядів на суму 277 млн грн.

КП “Сєвєродонецьке тролейбусне управління” з липня 2023 року керує Андрій Гноєвий.
Російські війська захопили Северодонецьк Луганської області в червні 2022 року. Відтоді тролейбусне управління нічого не закуповувало аж до моменту оголошення нинішнього тендеру. Після вторгнення це найбільша закупівля замовників, у яких головним органом вказано Сєвєродонецьку міськраду або Сєвєродонецьку міську військову адміністрацію.

Нагадаємо, про те, що громади Луганщини почали готуватися до деокупації повідомлялося ще навесні. Тоді місцева влада почала формувати матеріальний резерв. При цьому виконуючий обов’язки начальника Луганської обласної військової адміністрації Олексій Смирнов доручив очільникам територій забезпечити прозорість формування таких резервів.
 

Підпишись на наш Телеграм