СБУ затримала снайпера, який готував замах на командування ЗСУ за завданням ФСБ росії (ФОТО)
Контррозвідка СБУ затримала четвертого учасника агентурної мережі ФСБ росії, який на 9 травня цього року готував замах на командування Сил оборони у Запорізькій області.
СБУ зазначає, що напередодні затримані ще два організатора ворожої групи, а згодом викрили спільника, який у власній квартирі під ліжком 6-річної доньки ховав зброю та боєприпаси.
"Четвертий учасник агентурної мережі ФСБ має позивний "Фантом". Після серії затримань його поплічників він "заліг на дно" і у такий спосіб намагався уникнути покарання", - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, ним виявився мешканець обласного центру, колишній військовий, який володів навичками стрільби з російської снайперської гвинтівки безшумної стрільби "Вінторєз".
"За наявними даними, саме з такої гвинтівки "Фантом" мав здійснити замах на командування бойових підрозділів ЗСУ, які воюють на передовій південного фронту", - повідомляє СБУ.
Спецслужба дізналася, що після нейтралізації інших учасників агентурної групи на "Фантома" згодом знову вийшов представник ФСБ.
"Під час сеансу зв’язку він поставив нове завдання своєму агенту – скоригувати ворожий удар по фронтових позиціях ЗСУ із застосуванням російських вогнеметних систем "Солнцепек". Для збору розвідданих про місця базування українських захисників фігурант намагався "втемну" використовувати своїх знайомих з фронтових районів області", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що здійснити завдання "Фантому" не вдалося, його затримали співробітники Служби безпеки.
Під час обшуків за місцем проживання затриманого вилучили понад пів тисячі набоїв різного калібру, у тому числі патрони 308 win для стрільби зі снайперської гвинтівки. На підставі зібраних доказів фігуранту планується повідомити про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.
- 605 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 База для лікарні та житло для медиків і ВПО: ЛОВА та Пирятинська міськрада уклали меморандум
- 09:00 ЛОВА: Окупанти замість літнього відпочинку відправляють дітей з Луганщини у центр «патріотичного виховання»
- 08:40 Ворог активізувався в районі Новоєгорівки
- 08:00 Головні новини на ранок, 16 липня: Харків Кривий Ріг і Вінниця атаковані "шахедами", Трамп розшифрував...
- 19:00 Сіверськодончанка у складі збірної України – у фіналі європейських змагань з настільного тенісу
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти провели конкурс краси між учасницями «лнр» та «днр». Кажуть, конкурс «відчиняє двері на міжнародну арену» 11.07.2025 переглядів: 12374
- путін сказав Трампу, що планує ескалацію на сході України і "хоче забрати все", - Axios 14.07.2025 переглядів: 5517
- Підходи до підтримки ВПО мають змінитися, - Харченко 14.07.2025 переглядів: 4281
- Двох ексчиновників Луганської ОВА затримали на хабарях та порушенні закупівель на Полтавщині, – ЗМІ 10.07.2025 переглядів: 2012