НАТО збільшить виробництво боєприпасів для України: "Підтримка є залізною, і вона не згасає"

НАТО збільшить виробництво боєприпасів для України: "Підтримка є залізною і вона не згасає"

У НАТО збільшать виробництво боєприпасів як для України, так і для країн-членів НАТО, які передали значну частку своїх озброєнь Україні.

На цьому наголосила посолка США при НАТО Джуліан Сміт, повідомляє "Голос Америки".

Вона зазначила, що кожен союзник НАТО в той чи інший спосіб підтримує Україну, надаючи гуманітарну, економічну чи безпекову допомогу, але тривалі бойові дії показали, що запаси деякої зброї та боєприпасів до неї не вистачає.

“Ми бачили випадки, коли союзники по НАТО надавали українцям усе, що вони могли, у двосторонньому порядку, що створювало певну нестачу у їх власних запасах. Тож в НАТО розпочали роботу в рамках того, що ми називаємо планом дій щодо оборонного виробництва, зосереджуючись на дефіциті боєприпасів як для українців, так і для деяких членів НАТО, які надавали допомогу Україні, що призвело до власного дефіциту”, – сказала Сміт.

За словами Сміт, в альянсі зосередженні на посиленні зв’язків з приватним сектором, щоб спробувати прискорити виробничі лінії оборонної продукції.

Вона наголосила, що підтримка України всіма 31 союзниками по НАТО є "залізною, і вона не згасає".

“Питання, яке ми чуємо за столом переговорів НАТО, полягає в тому, що ще ми можемо зробити для наших друзів в Україні. Ми поділяємо зобов’язання підтримувати Україну. Ми розуміємо, що поставлено на карту. Україна не просто захищає свою територію. Україна захищає цінності, які всі ми тут захищаємо”, – говорить Сміт.

За її словами, ніхто із союзників не пропонував зменшити допомогу Україні.

Нагадаємо, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив в інтервʼю The Wall Street Journal, що Україна до кінця року вироблятиме 155-мм боєприпаси стандарту НАТО.

Читайте також: Генерал Міллі залишає свою посаду в США у вирішальний момент для України, — Politico