Україна у відповідь на список реформ від США передала американцям "Концепт від Зеленського"

Україна у відповідь на список реформ від США передала американцям "Концепт від Зеленського"

Українська сторона передала послу США Бріджит Брінк Концепт посилення стійкості демократії в Україні у відповідь на пропозиції Штатів щодо реформ в Україні.

Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що Концепт "розроблений за ініціативи президента Володимира Зеленського та погоджений, зокрема, з керівниками антикорупційних структур в Україні".

"Для реалізації цього Концепту плануємо разом з усіма нашими партнерами створити єдиний План реформ для посилення стійкості демократії, який об’єднає в собі всі потреби щодо позитивних перетворень у різних сферах. Зі свого боку пані посол офіційно передала для обговорення пропозиції США щодо реформ в Україні", - повідомив Шмигаль.

Також із пані Брінк він обговорив пряму бюджетну підтримку з боку США, спільну роботу в межах Координаційної платформи донорів, посилення ППО та допомогу для енергетичного сектору.

Нагадаємо, 25 вересня стало відомо, що Білий дім направив органам влади України лист із переліком реформ, які Київ має провести. Спочатку про це повідомила "Українська правда" з посиланням на джерела і опублікувала повний переклад вимог.

"УП" написала, що заступник радника адміністрації президента США з нацбезпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав на адресу Координаційної платформи донорів лист із переліком реформ, які має провести Україна для продовження надання їй допомоги.

Згодом інформацію про перелік реформ підтвердило посольство США в Україні і оприлюднило відповідну заяву, але про умови виконання реформ у заяві не йшлося.

27 вересня у Білому домі заявили, що список "пріоритетних реформ" для України не є умовою подальшої військової допомоги країні, а також зазначили, що попередня інформація, поширена у ЗМІ, не є коректною.

Підпишись на наш Телеграм