Росія контролює більше території в Україні порівняно з початком 2023 року, — NYT

Росія контролює більше території в Україні порівняно з початком року, — NYT

У 2023 році на війні в Україні рф хотіла повністю захопити Донбас, а Україна мала на меті розколоти російські сили наступом на півдні. Жоден наступ не пішов за планом. Лінія фронту, після місяців виснажливих боїв і значних втрат, залишається майже незмінною.

Про це пише New York Times у статті "Хто завойовує позиції в Україні? Цього року ніхто".

Газета аналізує результати наступальних кампаній росії і України, посилаючись на дані Американського інституту вивчення війни.

"Відповідно до аналізу, у серпні з рук в руки перейшло менше території, ніж у будь-який інший місяць війни. У той час як Україна досягла незначних успіхів на півдні, росія в цілому зайняла трохи більше території, переважно на північному сході. Цього року росія та Україна ведуть боротьбу за позиції, які залишаються в основному закріпленими протягом місяців або навіть років у деяких частинах східної України. Контрнаступ України насилу просувався вперед через широкі мінні поля і загородження рф на півдні", - йдеться у статті.

New York Times пише, що "якщо підсумувати здобутки обох сторін, то тепер росія контролює майже на 200 квадратних миль (517,9 квадратних кілометрів) більше території в Україні порівняно з початком року".

Росія контролює близько 18% території України — це територія, яка перевищує площу Швейцарії. Це включає Крим і частину східної України, яку вона окупувала з 2014 року.

"Уповільнення несе величезні ризики для України. Якщо відвоювання великих територій виглядає малоймовірним, підтримка Заходу може зменшитися або через відсутність політичної волі, або через небажання пожертвувати більше зброї, особливо враховуючи роки очікування поставок обладнання для заміни", - пише газета.

Нагадаємо, Washington Post зазначає, що якби війну вели США, а не Україна, вона б виглядала по-іншому: американська авіація спочатку намагалася б "придушити" російську протиповітряну оборону, а потім, припустивши успіх, завдавала б ударів по російських військах з повітря, як це було зі Збройними силами Іраку в 1991 і 2003 роках. Україні для цього бракує сучасних літаків.

Підпишись на наш Телеграм