Міноборони і мінюст підтримали проєкт закону про партнерства, який захищає права одностатевих пар
Міноборони змінило позицію й підтримало законопроєкт №9103 про реєстровані партнерства. Міністерство юстиції також підтримує і готує до нього правки до другого читання.
Про це повідомила авторка проєкту закону Інна Совсун.
"Тепер ініціатива цілковито за парламентом, який має підтримати законопроєкт у першому читанні та дати можливість Мін'юсту — внести свої правки в другому. Адже досі негативні висновки цих міністерств блокували подальше просування законопроєкту в парламенті", - наголосила вона.
"Як сказав Мін'юст, якщо ухвалити законопроєкт №9103, Україна виконає свої зобов'язання по статті 8 Конвенції про права людини. І зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію", - додала Совсун.
Проєкт закону про реєстровані партнерства: що він означає
Реєстровані партнерства – це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.
Законопроєкт направлений на те, щоб впорядкувати майнові і цивільні права представників ЛГБТ, зокрема військових, які не можуть укласти шлюб зі своїми партнерами.
Водночас у пункті 2 статті 1 проєкту закону зазначено, що “реєстроване партнерство не є шлюбом та не є перешкодою для укладення шлюбу між реєстрованими партнерами за умови дотримання інших вимог, встановленим законодавством України”. Якщо реєстровані партнери у майбутньому отримають можливість зареєструвати шлюб, то партнерство між ними припиниться.
Питання опіки чи усиновлення дітей не внесене в законопроєкт № 9103 взагалі.
Нагадаємо, 20 липня стало відомо, що євродепутати звернулися до президента України Володимира Зеленського та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням зробити все можливе, щоб добитися ухвалення законопроєкту про одностатеві та різностатеві реєстровані партнерства.
- 533 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Оновили підхід до розробки Стратегії розвитку Луганської області на 2021-2027 роки
- 16:46 Крок за кроком до руху: Як працює реабілітаційний центр Лисичанської багатопрофільної лікарні у Дніпрі
- 16:30 «Понад рік нічого не отримували». «Біженці» жаліються окупантам на відсутність гуманітарки
- 15:00 Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині
- 14:10 У Дніпрі провели захід у сіверськодонецькому хабі «Я за соборну Україну»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 18.01.2026 переглядів: 2210
- Навколо купівлі Сіверськодонецькою МВА «Лісової дачі» виникла суперечка: позиції сторін 14.01.2026 переглядів: 683
- Харченко: Закарпаття сприятиме забезпеченню житлом ВПО з Луганщини 15.01.2026 переглядів: 464
- ДНК-експертиза підтвердила загибель захисника з Попаснянської громади 16.01.2026 переглядів: 436


«Понад рік нічого не отримували». «Біженці» жаліються окупантам на відсутність гуманітарки
Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині
«А Лисичанськ? Пів місяця без світла». Пропозиція окупанта виявила проблеми міст з комунальними послугами