Україна отримала рекомендації щодо першочергових реформ для вступу у НАТО

Україна отримала рекомендації щодо першочергових реформ для вступу у НАТО

Україна отримала рекомендації щодо проведення первинних реформ для вступу в НАТО.

Їх надали міністри закордонних справ країн НАТО на зустрічі у Брюсселі 29 листопада, повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Він не приховував, що вражений тим, як Україна проводить реформи під час війни, зазначаючи, що "частина законів ухвалена, частина кроків вже зроблена і імплементована". Також Столтенберг відзначив зусилля української влади щодо боротьби з корупцією.

"Ми обговорювали членство в НАТО і ми дали рекомендації щодо первинних реформ, які мають бути в Україні, включаючи боротьбу з корупцією та підтримку прав людей. І Україна зараз набагато ближче до НАТО, ніж будь-коли", - зазначив він.

У заяві міністрів МЗС країн НАТО йдеться, що вони "розробляють дорожню карту переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО".

"Союзники надали Україні рекомендації щодо першочергових реформ. Рада Україна-НАТО вітає презентацію Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і сподівається на її виконання. Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою адаптованої Річної національної програми", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, напередодні саміту НАТО у Вільнюсі країни Альянсу 11 липня ухвалили спільне комюніке, в якому підтвердили прискорений вступ України до НАТО, проте заявили, що для запрошення в Альянс потрібно виконати умови, а також необхідно, щоб була ухвала від усіх членів Альянсу.

Генсека НАТО Столтенберга на брифінгу журналісти питали, які це умови, однак він не відповів.

У рішенні Вільнюського саміту НАТО також не було переліку умов, які має виконати Україна, але визначений механізм щодо їхнього оцінювання.