Лисогор розповів, коли почнуть працювати комісії з обстеження зруйнованого житла зі спутника

Лисогор розповів, коли почнуть працювати комісії з обстеження зруйнованого житла

Керівник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив деталі роботи комісій з обстеження зруйнованого житла за допомогою супутникових знімків.

Про це він розповів в ефірі “Суспільне новини”.

“Щойно буде надіслано рецензію, як правильно діяти і як комісії складати відповідний акт, на висновку яких координат та знімків, одразу Луганська обласна військова адміністрація почне також впроваджувати цю роботу”, – сказав Лисогор.

Він також зауважив, що у рамках пілотного проєкту щодо надання компенсації за зруйноване житло, яке розташоване в окупації, комісії будуть опрацьовувати повідомлення громадян, житло яких знищене, а не пошкоджене.

“Пошкоджене ми з супутника ніяк не зможемо продивитися. Зараз постанова Кабміну внесла зміни, тому що на початку були виплати громадянам лише там, де деокуповані вже території, і виплати здійснювалися як по пошкодженому, так і по зруйнованому. Нашою адміністрацією і Донецькою подавалися правки, які Кабмін і всі міністерства профільні розглянули й затвердили щодо внесення змін і можливості аерокосмічного зондування об’єктів саме зруйнованих”, – резюмував він.

Нагадаємо, раніше на засіданні Конгресу регіональних та місцевих рад при Президентові України від Луганської області повідомили, що знищення внаслідок російських обстрілів майна мешканців Луганської області можна буде зафіксувати за допомогою космічної зйомки.