Сєвєродончанка створила відео про рідне місто: його показали у Чехії (ВІДЕО)
Графічна дизайнерка із Сєвєродонецька Ольга Плаксіна створила відеопрезентацію про рідне місто. Вона використала архівні та сучасні кадри, додала музичні ефекти та вірш про Сєвєродонецьк.
Про це вона розповіла в коментарі “Сєвєродонецьк онлайн”.
Відео розповідає про те, як місто будувалося, як воно виглядало до повномасштабного російського вторгнення та про те, яким зруйнованим воно стало сьогодні.
Жінка поділилася, що надихнула її створити цей проєкт подруга, яка зараз живе у Чехії зі своїм сином. Її дитина навчається у п'ятому класі, у школі дали завдання зробити презентацію про своє місто.
“Моя подруга із сином зараз живе в Чехії. Вона мене попросила зробити відеопрезентацію про своє місто – дитині у школі задали. Я вирішила допомогти, щоб чехи могли побачити реальні кадри та дізнатися більше про Сєвєродонецьк”, – розповіла Ольга.
Вона також зазначила, що відео, які використовувала у своїй роботі, не її авторства: “Я знаходила в Ютубі відео нашого міста, красиві з аерозйомки. Я не автор цих відео, я їх не знімала, просто повибирала різні відео, архівні теж, повирізала на шматочки, відокремила звук”.
За допомогою штучного інтелекту переклала чеською мовою вірш про своє місто, який є на обкладинці її альбому фотографій (Ольга зробила минулого року пам’ятні фотоальбоми міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Сватове - ред). Додала його до відео, щоб була начитка. Потім підібрала різну музику, звукові ефекти війни – вибухи та стрілянину.
“Подруга дозволила мені викласти це відео у соцмережі до того, як дитина його презентує. Я попросила потім поділитися думкою людей, викладачів – адже одна справа чути про війну, а зовсім інша побачити її. Можливо, іноземцям не зрозуміти наші внутрішні переживання. А я сиділа, робила це відео й плакала”, – поділилася дизайнерка.
У школі сказали, що відео сподобалося, проте від офіційних коментарів відмовилися.
Відео набрало популярності у соцмережах. Ольга вважає: це тому, що сєвєродончанам болить за рідне місто.
Нагадаємо, минулого року у Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька Ольга Плаксіна створила фотоальбом з краєвидами рідного міста, а також сусідніх міст. Волонтери тоді розігрували альбоми, щоб передати кошти пораненим дітям.
- 4325 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:16 У Deepstate зробили заяву про просування російської армії на фронті
- 09:00 Атаки окупантів поблизу Невського та Макіївки продовжуються
- 19:00 Переселенців запрошують до Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА
- 18:00 Як виглядає Хитрий ринок влітку 2024 року
- 17:11 В Україні на вихідних знову очікується спека, яку змінить похолодання
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Виплати ВПО продовжать ще на пів року, – Верещук 24.07.2024 переглядів: 12093
- Окупанти віддали відновлення понад 400 будинків у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному російській компанії 19.07.2024 переглядів: 8711
- Коли пенсіонерам-ВПО необхідно проходити ідентифікацію – роз’яснення ПФУ 21.07.2024 переглядів: 2386
- Повідомили про підозру шістьом мешканцям Луганщини, яких окупанти призначили на керівні посади 22.07.2024 переглядів: 2214