В оборонному Комітеті Ради сказали, чому представники ТЦК хапають чоловіків на вулиці
Випадки, коли представники ТЦК хапають людей на вулиці і застосовують силу, спровоковані прогалинами у чинних механізмах мобілізації.
Про це заявив голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич в інтерв'ю РБК-Україна.
"Такі випадки є порушенням законів, кожен з них потребує розслідування та відповідного реагування. Наскільки я знаю, так і робиться, приймаються кадрові рішення, проводиться ротація працівників. Але будемо відвертими, частково такі випадки спровоковані прогалинами у чинних механізмах мобілізації", - заявив він.
Завітневич нагадав, що з самого початку незалежності України, коли приймалася низка державних програм розвитку ЗСУ з дуже гучними назвами, "до заміни радянських підходів у питаннях мобілізації руки так і не дійшли".
"Як результат, на десятки років військкомати застрягли у минулому з абсолютно застарілою системою паперового обліку мобілізаційного ресурсу та підходами щодо його залучення до війська", - зазначив він.
Завітневич вважає, що одним із кроків для виправлення ситуації на краще стало прийняття закону щодо створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ЗСУ (ТЦК та СП) у березні 2021 року замість попередніх військкоматів.
"Було розпочато впровадження системи "Оберіг", яка передбачає перехід до цифрового обліку мобресурсу. Через повномасштабну російську агресію ці нововведення не досягли необхідного поширення, а реалізація ідей загальмувалася. Тому робота з удосконалення механізмів функціонування ТЦК та СП ще не завершена. Є низка пропозицій, одна з них – виведення ТЦК та СП зі складу Сухопутних військ і передачі до МО України", - розповів він.
Нагадаємо, міністерство оборони розглядає можливість сповіщати чоловіків про необхідність з’явитись у ТЦК через електронне сповіщення. Міністр оборони Умєров сказав, що подібні запрошення отримають чоловіки, громадяни України, й за кордоном.
- 1112 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:00 Експерти поставили державній політиці щодо ВПО 2 бали з 5
- 10:00 Після закриття шахт на Луганщині окупанти відправлять на фронт гірників. 200 тис. людей залишать без води
- 09:00 З захисником із Сіверськодонецька Миколою Літовченко попрощаються 17 лютого в Ірпені
- 08:42 На Луганській ділянці фронту ворог долучив артилерію
- 19:00 Родинні вечері та обереги з бісеру. Історія кохання родини поліцейських Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- 5 сімейних пар, долі яких пов’язані з Луганщиною: Жили, любили та творили історію сторіччя і десятиліття тому 14.02.2026 переглядів: 2319
- Поховали захисника з Лисичанська Костянтина Данільченка, який загинув в авіакатастрофі 11.02.2026 переглядів: 787
- Гуманітарка для переселенців з Луганщини: ситуація у хабах на початок 2026 року 13.02.2026 переглядів: 774
- На Київщині попрощаються з загиблим захисником з Сіверськодонецька Дмитром Трофимовим 13.02.2026 переглядів: 765


Експерти поставили державній політиці щодо ВПО 2 бали з 5
Після закриття шахт на Луганщині окупанти відправлять на фронт гірників. 200 тис. людей залишать без води
З захисником із Сіверськодонецька Миколою Літовченко попрощаються 17 лютого в Ірпені