Лубінець спочатку розкритикував законопроєкт про мобілізацію, а потім закликав Раду голосувати
Омбудсмен Дмитро Лубінець спочатку заявив, що урядовий законопроєкт про мобілізацію містить низку антиконституційних норм, але після наради з міністром оборони Рустемом Умєровим, закликав Раду проголосувати за документ.
Про це повідомляється на Telegram-каналі Лубінця.
Лубінець заявив, що нова версія законопроєкту про мобілізацію містить низку норм, які суперечать Конституції України.
За його словами, загалом зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію "зайняли аж 9 сторінок":
- Нормативний казус є у питанні порядку виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або виключені з нього в установленому порядку.
- У законопроєкті йдеться й про те, що військове командування може встановлювати тимчасове обмеження права громадянина України на виїзд з країни. Однак, згідно з вимогами статті 17 Конституції України, ЗСУ та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян. Тож ці пропоновані зміни суперечать Конституції України.
- Окрім цього, у законопроєкті пропонують передбачити обов’язок реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста за невиконання якого останні несуть визначену Законом юридичну відповідальність. Проте таке положення законопроєкту не відповідає положенням Конституції України, Закону України "Про захист персональних даних", правовим позиціям Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення права на особисте та сімейне життя.
Пізніше Лубінець повідомив, що ввечері відбулася термінова нарада з Міністром оборони Рустемом Умєровим, на який вони обговорили проект про мобілізацію.
"У результаті наради дійшов висновку, що зазначений законопроект необхідно ухвалити у парламенті у першому читанні. З цим і звертаюсь до народних депутатів. До другого читання зауважень від Офісу Омбудсмана можна регулювати. Вкотре відмічаю швидке позитивне реагування з боку Міністра Оборони України", - пояснив Лубінець.
Нагадаємо, Кабмін відправив у Верховну Раду новий варіант законопроєкту про мобілізацію. Документ подали зі змінами. Він може бути винесений на голосування у Верховну Раду в першому читанні 7 лютого, а в другому читанні не раніше 22 лютого.
- 620 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:01 Сили безпілотних систем уразили ТПД противника на окупованій Луганщині
- 09:00 ЛОВА: Школярів з окупованого Луганська навчатимуть вогневої підготовки та навичкам виживання в екстремальних умовах
- 09:00 «Цей день всіх єднав»: як Сіверськодонецьк святкував День Незалежності
- 08:30 Ворог вдарив на Луганщині зі ствольної артилерії
- 19:00 117-та бригада ТРО отримала автомобілі від Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1296
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1202
- В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком 17.08.2026 переглядів: 1174
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 994


Ворог вдарив на Луганщині зі ствольної артилерії
На ТОТ Луганщини 25 населених пунктів залишилися без води, загарбники готують нову «націоналізацію» житла
Сили оборони уразили ремонтні підрозділи росіян на Луганщині
